homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discomfort in timtul actului sexual, analize bune


#1 2013-04-11 19:57:11

victory123
Membru
Inregistrat: 2013-04-11
Mesaje: 3

discomfort in timtul actului sexual, analize bune

Salut fetelor,
Va scriu pentru ca efectiv nu stiu ce sa mai fac.
In urma cu 2 luni am inceput sa iau anticonceptionale-Logest. Poate avea legatura sau nu cu ce va spun mai jos dar cred ca e important sa specific si acest lucru.

Nu am mai putut intretine relatii sexuale dupa ce am luat primele pastile pentru ca am acuzat dureri mari in zona ovarelor si am avut o sangerare timp de 4 zile(dupa ce a trecut ciclul). Ulterior a trecut. Dupa care, la fiecare contact sexual, la fiecare penetrare simt ca vaginul este inflamat, ma ustura si nu mai pot continua(dupa care incep sa am mancarimi) . . .ceea ce e foarte aiurea +si partenerul meu are arsuri dupa.

Evident, m-am dus la doctor si desigur, analizele sunt bune. Doctorita mi-a spus sa imi fac un test de HPV. Dar nu inteleg, testul Papanicolau este in regula. De ce sa fac tipaj?

A trecut careva prin ceva de genul? Ma puteti ajuta cu un sfat? Sa fie de la anticonceptionale?

Pe bune acum, nu mai inteleg nimic. . .  supa

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.