homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

13 zile intarziere..


#1 2013-04-15 18:48:26

Cristina9
Membru
Inregistrat: 2013-04-15
Mesaje: 2

13 zile intarziere..

Buna ! Sunt Cristina, si am o mare problema. Am facut sex neprotejat cu iubitul meu acum 2 saptamani, duminica , l-am intrebat daca totul e ok,iar el a zis ca nu a stat mult in mine fiindca se temea si el sa nu se intample vreun "accident". Mie imi venea menst la 26-28 de zile , dar acum a intarziat destul de mult. Am facut 2 teste , si au iesit ambele negative, unul ieri dimineata si unul vineri seara. Sunt insarcinata? Va rog , ajutati-ma!

Offline

 

#2 2013-04-15 18:56:26

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: 13 zile intarziere..

E prea devreme pentru test, la minim 3 saptamani de la contact il poti face ca sa fie valid... acum poti face eventual un test beta-hcg din sange, sau sa mai astepti o saptamana ca sa mai faci un test
Asa ca sfat, pe viitor nu te mai baza pe ce spune /crede iubitul tau, ca nu el ramane insarcinat daca e ceva... de asta grija contraceptiei e mai mult a femeii, orice s-ar spune, chiar daca ambii parteneri ar trebui sa fie implicati
Deci folositi o metoda eficienta mai bine, prezervativ sau anticonceptionale

Offline

 

#3 2013-04-15 19:06:22

Cristina9
Membru
Inregistrat: 2013-04-15
Mesaje: 2

Re: 13 zile intarziere..

Am citit tot pe site-ul asta ca dupa o saptamana de la intarzierea menstruatiei testul devine corect, adica raspunsul e cel corect.
Da, am sa tin minte de acum inainte cu grija contraceptiei..

Offline

 

#4 2013-04-16 20:34:25

misskat
New member
Inregistrat: 2012-10-31
Mesaje: 13

Re: 13 zile intarziere..

buna
cred ca te pot ajuta si eu ca am trecut prin ceva asemanator
testul ar fi bine sa il faci la 14-15 zile de la contact...stiu ca e mult de asteptat eu una in acele 2 saptamani am facut 4 teste asa panicata eram...
pastila de a doua zi ai luat?

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.