homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Monofazice vs trifazice


#1 2013-04-16 17:45:12

dragoste_cu_nabadai
Full member
Inregistrat: 2006-10-21
Mesaje: 870

monofazice vs trifazice

Buna!
Mi s-a prescis Miligest si am inteles ca sunt trifazice.Am mai luat cu ceva timp inainte Novynete.As vrea sa stiu care e diferenta intre cele monofazice si cele trifazice la nivelul actiunii asupra organismului( doctorul mi-a spus ca acestea imita mai bine ciclul menstrual).

Mai ia cineva miligest?cum e cu ele?


"Oamenilor le`as demonstra cat se inseala crezand ca nu se mai indragostesc atunci cand imbatranesc, fara sa stie ca imbatranesc atunci cand nu se mai indragostesc" (G.C.Marguez)

Offline

 



#2 2013-04-17 00:00:34

darkmelania
Sr. member
De la: iasi
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 1186

Re: monofazice vs trifazice

cele trifazice au cantitati diferite de hormoni in fiecare pastila. cele monofazice au aceeasi cantitate hormonala in toate pastilele.
la cele trifazice e cam problema daca uiti una asa ca ai grija.


nu vreau sa fiu citata!

m-as baga intr-o relatie serioasa , dar nu stiu in a cui.

Offline

 

#3 2013-04-17 01:21:06

dragoste_cu_nabadai
Full member
Inregistrat: 2006-10-21
Mesaje: 870

Re: monofazice vs trifazice

asta stiu, dar vroiam sa stiu mai exact de ce exista diferenta asta intre ele si daca unele prezinta un avantaj mai mare din punctul asta de vedere.


"Oamenilor le`as demonstra cat se inseala crezand ca nu se mai indragostesc atunci cand imbatranesc, fara sa stie ca imbatranesc atunci cand nu se mai indragostesc" (G.C.Marguez)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.