homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

SIMPTOME ANEXITA


#1 2013-04-18 18:49:59

Kiko07
New member
Inregistrat: 2013-03-19
Mesaje: 31

SIMPTOME ANEXITA

Buna seara,fetelor!Vreau sa va povestesc d problema mea.A inceput cu dureri de ovar drept si amorteala picior.Am luat Scobutil si a trecut.Insa am inceput sa ma balonez din zona pelviana dreapta pana sus sub coaste si pe linia ombilicului.Apendicele il am scos.Am fost la medicul de familie si la palpare nu m-a durut ,adica era doar senzatia aia de presiune.Totusi,sunt balonata si umflata aprope permanent.Asta de vreo saptamana.D-na doctor a zis ca ar putea fi o anexita si m-a trimis la ecografie.Sunt asa umflata in partea dreapta de zici ca sunt gata sa explodez.
Voi ati trecut prin asa ceva?Ajutati-ma cu un raspuns!Multumesc!

Offline

 



#2 2013-04-19 10:48:13

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: SIMPTOME ANEXITA

ar putea fi anexita. fa un consult ginecologic, la palpare ar trebui sa ai dureri mari daca e anexita.

Offline

 

#3 2013-04-19 20:51:27

iulya333
Full member
Inregistrat: 2012-08-16
Mesaje: 793

Re: SIMPTOME ANEXITA

Kiko, asa cum zice si Anca trebuia sa doara la palpare daca era anexita, sau poate uneori nu doare. Eu zic sa nu fie vreun chist mai marisor acolo pe ovar, fa o ecografie. Sanatate!
PS: Scobutil este un antispastic si daca ti-a trecut durerea de la el inseamna ca s-au linistit spasmele ovarului, nicidecum nu ar fi tratat anexita.

Ultima oara a fost editat de iulya333 (2013-04-19 20:58:25)


Te rog Doamne, binecuvinteaza-ne si pe noi cu un copilas...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.