homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

As putea fi insarcinata?


#1 2013-06-29 00:27:09

elena1900
Membru
Inregistrat: 2013-06-29
Mesaje: 3

As putea fi insarcinata?

Stiu ca intrebarea poate parea stupida, dar sunt speriata. Mi-am atins prietenul in zona intima cand penisul parea totusi destul de uscat. Dupa cateva minute m-am dus la baie, am luat apa in pumni si m-am clatit un pic in zona genitala, atingandu-mi un pic intrarea in vagin si uitand ca il atinsesem pe el inainte. E posibil sa raman insarcinata in felul asta, in caz ca aveam totusi ceva lichid preejaculator pe degete? Eram in perioada de fertilitate maxima.

Offline

 

#2 2013-06-29 00:48:35

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: As putea fi insarcinata?

elena1900 a scris:

Stiu ca intrebarea poate parea stupida, dar sunt speriata. Mi-am atins prietenul in zona intima cand penisul parea totusi destul de uscat. Dupa cateva minute m-am dus la baie, am luat apa in pumni si m-am clatit un pic in zona genitala, atingandu-mi un pic intrarea in vagin si uitand ca il atinsesem pe el inainte. E posibil sa raman insarcinata in felul asta, in caz ca aveam totusi ceva lichid preejaculator pe degete? Eram in perioada de fertilitate maxima.

off: kapitulation

nu, nu este posibil.


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#3 2013-06-29 00:50:23

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: As putea fi insarcinata?

Spermatozoizii mor in contact cu apa si chiar tu ai zis ca penisul era uscat. In plus, nu se ramane asa usor insarcinata, n-a avut loc penetrarea si implicit n-a avut loc ejacularea intruntru. Nu te supara, dar cati ani ai? disperat

Offline

 

#4 2013-06-29 01:46:50

elena1900
Membru
Inregistrat: 2013-06-29
Mesaje: 3

Re: As putea fi insarcinata?

Multumesc frumos pentru raspunsuri. Sunt o panicata lol

Offline

 

#5 2013-06-29 12:38:43

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: As putea fi insarcinata?

elena1900 a scris:

am luat apa in pumni

asta mi se pare cea mai tare lol


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-06-29 15:30:27

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: As putea fi insarcinata?

rotfl2  rotfl2

scuze dar nu ma pot abtine spermatozoizii pot trai pana la cinci zile in uterul unei femei iar lubrifiantii, lotiunile si saliva duc la scaderea motilitatii spermei, daca te stergi cu ceva umed,servetel dupa un hand job ,nu e ok ,deoarece  nu te apoti atinge in voie,e nevoie de apa calda  si sapun,odata ce s-a petrecut ejacularea, iar sperma este ?n contact cu aerul, unii spermatozoizi rezista doar c?teva secunde, dar alţii zeci de minute deci poti spune ca ei au murit doar atunci cand sperma este uscata sau indepartata cu apa calda si sapun .
nu e complicat ,necesita doar putina informare  puss




subsum a scris:

elena1900 a scris:

am luat apa in pumni

asta mi se pare cea mai tare lol

Ultima oara a fost editat de dragongirl (2013-06-29 15:42:29)


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.