homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale


#1 2013-07-03 20:35:23

Iuliana7
Membru
Inregistrat: 2013-07-03
Mesaje: 2

Anticonceptionale

Buna seara!In cautarea unui raspuns cu privire la anticonceptionalele Yasmin am gasit o stire care ma cam pus pe ganduri.Cea , cum ca 23 de femei din Canada au murit din cauza lor  sad.Eu am inceput sa iau de sambata, e prima data.Am mers la ginecolog si mi le-a recomandat pe astea, dar nu stiu, stirea aia ma pus pe ganduri. Acolo scrie ca acestea au un continut foarte mare de hormoni, dar din ce am mai auzit eu am inteles contrariul, ca au cel mai mic continut de hormoni. Si, e normal ca zilele de menstruatie sa mi se micsoreze de la 6 la 4? Oricum luna asta o sa merg iar la ginecolog si o sa vad ce o fi...smile

Offline

 



#2 2013-07-03 20:40:27

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Anticonceptionale

Eu sunt mai mult decat sigura ca acele femei n-au murit strict din cauza anticonceptionalelor, ci sufereau ele de ceva boala dinainte. De aceea trebuie mers la cabinet de planning si sa iti faci analizele inainte ca sa vezi daca esti ok cu sanatatea.
Da, e ok sa se micsoreze numarul de zile ale mentruatiei si e normal si sa scada durerea din timpul ei, nu e cazul sa te impacientezi.
PS: mai erau o gramada de alte topice pe subiectul asta, nu mai trebuia sa deschizi altul puss

Offline

 

#3 2013-07-03 21:14:42

Iuliana7
Membru
Inregistrat: 2013-07-03
Mesaje: 2

Re: Anticonceptionale

smile Sunt noua pe aici si nu am stiut big_smile. Oricum, luna asta merg iar la ginecolog si o sa intreb mai multe. Mie medicul ginecolog mi-a pus doar cateva intrebari si apoi mi-a recomandat aceste anticonceptionale. Analizele mi le-am facut inainte sa iau pastilele, o sa la repet dar mai tarziu. Multumesc pentru raspuns smile puss

Offline

 

#4 2013-07-03 23:34:45

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Anticonceptionale

Daca nu ti se potrivesc, adica daca vezi ca trec 3 luni si nu te simti bine de la ele, mergi sa ti le schimbe si daca le iei pentru protectie, eu zic sa te duci la un cabinet de planning, pentru ca el stie cel mai bine ce sa iti dea, in functie de analize.

Offline

 

#5 2013-07-04 09:37:44

daenarys
Vizitator

Re: Anticonceptionale

ca nu mai sangerezi 6 zile eu zic ca e de bine scade riscul unei anemi si sa pierzi calciu smile
in rest ce sa zic toate medicamentele au si efecte secundare,anticonceptionalele sunt si ele studiate si parastudiate nu cred ca trebuie sa te stresezi prea mult de tot ce auzi la tv legat de Yasmin si niste conflicte de marketing la milloc.
in rest poti sa iti faci dupa primele 6 luni de utilizare o serie de analize(glicemie,colesterol total,transaminaze0 cred ca e o lista pe forum smile
bafta!

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.