homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Contractii.....motiv de ingrijorare??


#1 2013-07-04 15:24:36

mycky2007
New member
Inregistrat: 2008-10-22
Mesaje: 21

contractii.....motiv de ingrijorare??

Buna fetelor,sunt o gravidutza care tocmai a intrat in luna a 7-a,nu mai stiu ca numar de saptamani,UM a fost pe 30 dec.in fine,aseara am simtit niste contractii destul de usoare,nu stiu daca dureroase sau doar era vb de tensiunea din uter,ce ma ingrijoreaza e ca au fost vreo 7-8 consecutiv.nu au fost decat de scurta durata dar se repetau la interval foarte scurt.
voi ce stiti?am auzit ca sunt oarecum normale,la mine totusi e a doua oara in toata sarcina cand le am,prima oara au fost doar vreo 2 sau 3 si atat,insa aseara am luat si un no-spa si tot am mai avut cateva,plus dureri mari de spate.
am motive de ingrijorare????sau e normal??pana acum nu am avut probleme,chiar am fost o norocoasa toata sarcina nu am avut greturi sau stari de lesin,nici pofte sau alte lucruri de genu,chiar am fost foarte ok,inafara de durerile de spate care sa mai datoreaza si faptului ca inca mai lucrez si lucrez numai in picioare.
astept de la voi un raspuns,multumesc  neutral

Offline

 



#2 2013-07-04 16:09:20

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: contractii.....motiv de ingrijorare??

mycky, daca se repeta, ar fi bine sa-i spui doctorului. durerile de spate au aparut tot recent, sau le aveai? nu iti poti  lua concediu pana intri in prenatal? nu mi se pare indicat sa lucrezi in picioare. cred ca medicul de medicina muncii te-ar putea ajuta sa il oblige pe angajator sa iti schimbe pozitia de lucru.
ai 26 saptamani si 4 zile.

Offline

 

#3 2013-07-04 16:18:20

mycky2007
New member
Inregistrat: 2008-10-22
Mesaje: 21

Re: contractii.....motiv de ingrijorare??

buna,multumesc pentru promptitudine,si da,la urmatorul control pe data de 15 am sa cer sa mi se dea concediu medical pana intru in prenatal,dar cum am mai zis pana acum nu am avut motive de ingrijorare si de-asta am mers la serviciu.pana atunci mai am si cateva zile de concediu de odihna pe care am sa mi le iau si sper sa fie ok sa nu mai am surprize.
multumesc inca o data pt raspuns,sa aveti toate o zi buna si multa sanatate

Offline

 

#4 2013-07-04 16:25:21

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: contractii.....motiv de ingrijorare??

multumim, asemenea!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.