homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prima noapte de dragoste pentru o virgina-3


#39 2013-07-01 23:56:49

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: Prima noapte de dragoste pentru o virgina

Si totusi, or fi 5 luni nu prea multe nu prea putine dar daca fata e pregatita?! Cine ii garanteaza ca daca isi incepe viata sexuala dupa un an de zile nu o sa se desparta dupa putin timp chiar daca ar fi crezut ca se cunosc amandoi suficient de bine? Cine ii garanteaza ca daca isi incepe viata sexuala acum dupa 5 luni de zile nu o sa ramana cu el mult timp de acum incolo? De ce ne raportam la un anumit numar de zile, luni, ani? Sunt sentimente care pot sa fie foarte intense intr-o relatie de 5 luni de zile cum nu au fost intr-una de 2 ani de zile. Sunt singura care vede numarul 5 efectiv doar un numar? Nestiind de fapt peste cate poti sa treci sau cate poti sa faci in decursul acestei perioade?


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#40 2013-07-02 00:18:51

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Prima noapte de dragoste pentru o virgina

Jo, tu te vezi "murdara" prin faptul ca ai facut dragoste cu prietenul tau? Daca credeai ca vei crede asta, nu trebuia s-o faceti. Nimeni nu-ti garanteaza ca ramai cu acest baiat toata viata, dar eu nu inteleg de ce te-ai simti murdara fata de un potential viitor prieten.
Happy, eu am patit-o,fostul meu m-a parasit pentru ca n-am vrut sa o fac cu el. De fapt, m-a inselat si nu mi-a spus, ulterior am aflat. Odata cu trecerea timpului, iti dai seama daca sta cu tine doar pentru sex sau pentru ca te iubeste. In plus, Antonia are 16 ani, daca o face acum, poate regreta mai tarziu si nu-i deloc placut...

Offline

 

#41 2013-07-02 00:21:01

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: Prima noapte de dragoste pentru o virgina

Pentru ca happy.se intampla multe prostii.
Uite,este o fata la mine in liceu,si-a inceput viata sexuala undeva la 15 ani si pana acum a avut 3 parteneri. Anul asta trebuia sa dea bacul si a ramas insarcinata. Iubitul a abandonat-o sustinand sus si tare ca nu el e tatal ca mereu au facut-o protejat. De unde stim ca nu asta se va intampla si in cazul de fata,doamne fereste de o sarcina dar sa o lase dupa ce isi face treaba. De asta uneori cifrele.trebuie bagate in seama,pentru ca o relatie trebuie testata si verificata inainte sa i te asezi in pat cracanata
L.E
Nu pink,nu ma simt murdara ca am facut-o cu iubitul meu,m-as simti cu viitorul daca va fi cazul. Ma repet,asta e opinia mea.
Cu actualul nu am cum sa ma simt murdara,avem o relatie stabila si am trecut prin multe in 3 ani

Ultima oara a fost editat de Johanne12 (2013-07-02 00:23:11)


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#42 2013-07-02 00:30:50

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Prima noapte de dragoste pentru o virgina

Jo, iti respect parerea!

Offline

 

#43 2013-07-02 00:33:36

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: Prima noapte de dragoste pentru o virgina

Si eu repet, am cunostinte, amice care au fost parasite dupa 2 ani de relatie imediat dupa ce au facut-o si prietene care au fost cu iubitii lor dupa o luna, doua si au ani impreuna, acum facand planuri de nunta smile
Cred ca aici intervine si chestia aia, cum iti e scris, ca fiecare invata cate ceva din experientele prin care trece, si la toti este diferit, asa ca poti sa ai norocul sa fii cu primul pana la adanci si batraneti si sa inveti din alte perspective ale vietii, cum poti sa ai ghinionul sa ai si cate 3-4 relatii de cate 2-3-4 ani si sa iti gasesti alesul abia dupa 30 de ani (din nou, va spun din surse sigure).


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2013-07-02 08:20:26

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Prima noapte de dragoste pentru o virgina

E pregatita dar sa nu comparam imaturitatea unuia de < 20 ani cu a unuia de 25+. La cate vezi si pe la tv, te minunezi.. adica daca tipa ar ramane, sunt convins ca unul de 25+ nu ar lasa-o balta si vrand-nevrand ar accepta copilu'. Plus ca in caz de ceva, minora fiind, poti fi acuzat de corupere smile


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#45 2013-07-03 08:41:42

shadowshadow
New member
De la: iasi
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 19

Re: Prima noapte de dragoste pentru o virgina

Antonia17 a scris:

Buna smile Am 16 ani si un prieten de 18 ani. Suntem impreuna de 5 luni si tinem foarte mult unul la altul,ne potrivim ,lucru care ne-a si apropiat foarte mult in cele 5 luni de stat impreuna. As vrea sa-mi incep viata sexuala cu el,dar chestia este ca eu i-am spus ca nu mai sunt virgina pentru ca am vrut sa par mai experimentata... El nu mai este virgin, este destul de experimentat... Cum sa fac sa nu-si dea seama ca sunt virgina? Mi-e rusine sa-i spun acum "Ia stai ma' ca te-am mintit, sunt virgina" Oare o sa-si dea seama ca inca sunt? Pur si simplu m-as simti umilita daca i-as spune ca sunt virgina,as simti ca depind de el intr-un fel,ca trebuie sa aibe grija de mine etc. El este un tip sensibil,rabdator si foarte romantic si poate pare ciudat,dar daca i-as spune ar avea mult prea multa grija si ar face din asta un mare "eveniment" si eu nu vreau sad
Nu stiu cum sa fac sa nu-si dea seama sad Ce sa fac? Am sanse sa ma prefac si sa nu se prinda?

Nu prea ai de ales decat s-o faci la menstruatie. Cauti "materiale" pe internet ca sa vezi cum se comporta o fata "experimentata" in pat, il suni intr-una din zilele delicate si-i spui ca nu mai rezisti, te gandesti cum sa-ti inghiti durerea deflorarii cu zambetul pe fata si gata, ai rezolvat minciuna.
Dar, daca accepti un sfat in plus, eu cred ca ar trebui sa mai ai rabdare.

Offline

 

#46 2013-07-03 12:41:28

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Prima noapte de dragoste pentru o virgina

shadowshadow a scris:

Nu prea ai de ales decat s-o faci la menstruatie. Cauti "materiale" pe internet ca sa vezi cum se comporta o fata "experimentata" in pat, il suni intr-una din zilele delicate si-i spui ca nu mai rezisti, te gandesti cum sa-ti inghiti durerea deflorarii cu zambetul pe fata si gata, ai rezolvat minciuna.

rotfl2 rotfl2 foarte tare!

Offline

 

#47 2013-07-03 13:17:46

palmolive
New member
Inregistrat: 2013-06-28
Mesaje: 27

Re: Prima noapte de dragoste pentru o virgina

eu te sfatuiesc sa astepti. Nepoata mea a facut sex la aproape 16 ani si dupa "prietenul" ei a parasit-o si a zis la toata lumea ca el a dezvirginato, a facut-o de ras in tot satu. Ai rabdare ca esti ink tanara,mai ai timp de acuma sa tot faci sex,momentan ocupati timpul cu cea ce ai tu de facut,scoala,joaca si altele. Sex o sa tot faci....

Offline

 

#48 2013-07-03 20:53:13

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Prima noapte de dragoste pentru o virgina

nu toata lumea e de la tzara

Ultima oara a fost editat de sub (2013-07-03 20:54:53)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#49 2013-07-03 20:54:46

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Prima noapte de dragoste pentru o virgina

subsum a scris:

stai stai, ca nu toata lumea e de la tzara roll

rotfl2

Offline

 

#50 2013-07-04 01:22:08

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Prima noapte de dragoste pentru o virgina

stai linistit subsum ca mentalitatea asta e si la oras ...

Offline

 

#51 2013-07-20 00:32:10

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Prima noapte de dragoste pentru o virgina

eu as mai astepta putin ,nu ai decat 16 ani ... oricum hotararea iti apartine


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.