homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Uter septat si sarcina


#1 2013-08-04 09:19:21

andrusca89
Membru
Inregistrat: 2013-08-04
Mesaje: 2

Uter septat si sarcina

grater
Va rog, pe cele care aveti cunostinta despre asa ceva sa ma ajutati cu ceva sfaturi.
Am 8 saptamani si 5 zile de sarcina, mi s-a depistat uterul septat, bebelusul  este dezvoltat absolut normal pt aceasta perioada si se incadreaza in toti parametrii.
Am citit inf pe internet foarte dezamagitoare despre aceasta situatie si nu vreau sa ma gandesc la ce este mai rau. La ecografie, mi s-a mentionat acest lucru, insa alte detalii nu am primit pt ca trebuia sa fiu programata si pentru consultatie. Abia sapt viitoare pot merge.

Va rog mult cele care ati intalnit situatia, ati trecut cu bine, ce recomandari ati avut?

Doctoressa, va rog si pe dumneavoastra daca ma puteti ajuta cu informatii despre asta. Imi doresc mult bebelusul si ma simt neputincioasa acum.

Va multumesc anticipat! puss

Offline

 



#2 2013-08-04 22:27:06

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Uter septat si sarcina

Poate nu-i septat...In sarcina se mai confunda cate unnhematom cu uetrul septat....


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.