homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prima data : esti pregatita?-26


#476 2013-10-01 21:04:01

Jas
New member
Inregistrat: 2013-09-28
Mesaje: 28

Re: Prima data : esti pregatita?

multumesc fetelor pentru raspunsuri !

Offline

 

#477 2013-11-06 23:13:48

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Prima data : esti pregatita?

http://www.exploremedicinetv.ro/videos/ … xuale.html

Mi-a placut ce a zis dr. Filipoiu pe la finalul video-ului.
"E cea mai mare drama sa crezi ca actul sexual este un cadou facut unui partener. [...] Actul sexual e o indeletnicire din care ambii parteneri profita in mod egal. "

Offline

 

#478 2013-11-27 05:18:00

Ashteroff
New member
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 24

Re: Prima data : esti pregatita?

https://www.google.ro/search?q=anticonc … p;ie=UTF-8
Cancer, infarct, sterilitate, boli cronice, mda...numai chestii bune in asta, iar prezervativul, vorba lui Lugnasadhn, te transforma in robot, iar raportul sexual...devine cam fara rost.

Offline

 

#479 2013-11-27 18:16:43

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Prima data : esti pregatita?

mda, pai atunci hai s-o facem toti fara nici un fel de protectie si sa umplem cabinetele ginecologilor apoi, ori pt bts-uri ori pt sarcini nedorite care trebuie "rezolvate", nu?

exceptionala gandire.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#480 2013-11-27 18:34:44

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Prima data : esti pregatita?

daca nu-i convin cele 2 metode de protectie, sa mai caute.. sigur exista


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#481 2013-12-12 13:39:35

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Prima data : esti pregatita?

Ashteroff a scris:

https://www.google.ro/search?q=anticonceptionale+pericole&oq=anticonceptionale+pericole&aqs=chrome..69i57.12492j0j8&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=122&ie=UTF-8
Cancer, infarct, sterilitate, boli cronice, mda...numai chestii bune in asta, iar prezervativul, vorba lui Lugnasadhn, te transforma in robot, iar raportul sexual...devine cam fara rost.

pai rostul actului sexual este sarcina  lol deci orice metoda contraceptiva ii taie "rostul"  signof10
alte metode: in ordinea eficientei, sterilizare voita, steriletul, diafragma impreuna cu spermicide, eventual si cu calendar. restul: inel, pastile, plasture, implant sunt tot hormonale ca si pastila, iar prezerativ nu vrei. altele nu mai sunt.

Ultima oara a fost editat de eph (2013-12-12 13:42:42)

Offline

 

#482 2015-07-29 02:36:48

oana_love
New member
Inregistrat: 2015-07-29
Mesaje: 16

Re: Prima data : esti pregatita?

stiu ca este un subiect vechi, insa am ajuns aici din greseala, si da...nu imi vine sa cred ca scriu asta...
sunt cu prietenul meu de 6 luni si ceva(avem aproape 17ani)...si cam de 2 luni am inceput sa ma gandesc sa trecem la urmatorul pas.tot de atata timp am inceput cu saruturi mai pasionale, cu atingeri si pozitii(peste si sub...atat).si el este virgin...si aici intervine problema:oare o sa fie bine daca nu are experienta?cand suntem singuri e foarte indemanatic si nu ai zice ca e virgin, insa cand am discutat despre "experienta" teoretica a spus ca e varza la capitolul asta si ca prefera sa faca ceva, prefacandu-se ca stie ce.nu ma preseaza deloc,din contra...a spus ca pana la implinirea celor 17ani, nici daca ii cer nu accepta(am incercat, si a spus ca nu vrea sa o dezamageasca pe mama-ne stim parintii reciproc-iar apoi s-a dus sa isi faca un dus rece:)) ). Deci problema mea(si frica, de asemenea):daca prima noapte de dragoste ar fi cu el...oare ar fi mai rau decat cu un experimentat?adica nu stiu,s-ar descurca in acele momente?s-ar ridica la nivelul asteptarilor?ar sti la ce detalii sa fie atent?e cineva care a facut-o pentru prima data cu un virgin?cum a fost pentru voi?

Offline

 

#483 2015-07-29 10:33:40

Corinusha
Full member
De la: Happyland
Inregistrat: 2014-09-04
Mesaje: 350

Re: Prima data : esti pregatita?

My best friend a facut-o prima data cu un virgin si ea a zis ca a fost perfect. Eu am facut-o c un tip care isi incepuse viata exuala, ar tot nu era cine stie cat de experimentat, in sesnsul a nu o facuse deja de sute deori; si tot a fost foarte bine, ba chiar mi bine decat ma asteptam.

Acum depinde si ce asteptari ai tu; ca daca te astepti sa fie ca in filme, nici cu un mega experimentat nu ai sanse mari sa iasa asa.

Totusi, ar fi pacat sa te gandesti sa iti inepi viata sexuala cu altcinva doar pentru ca si el e virgin.


Are mama o fetita frumusica foc!
Maya Sianna, nascuta pe 17 ianuarie 2016 <3

Offline

 

#484 2015-07-29 11:48:14

oana_love
New member
Inregistrat: 2015-07-29
Mesaje: 16

Re: Prima data : esti pregatita?

Nuu...nu ma astept sa fie ca in filme, ma astept doar sa stie ce face...adica sa fie cat de cat atent, si sa nu fie grabit sau chestii de genul...uneori cand ma gandesc la chestia asta, imi imaginez cu stau eu sa ii spun ce sa faca pas cu pas si nu stiu...pare ciudat in mintea mea:))
Sii nuu!! Nu ma gandesc sa o fac cu altcineva doar pentri ca el virgin, numai ca...de asta imi e cel mai teama...(si da...stiu, altor fete le e teama de durere, dar meh...fiecare cu piticii ei:)) )

Offline

 

#485 2015-07-30 11:57:56

Corinusha
Full member
De la: Happyland
Inregistrat: 2014-09-04
Mesaje: 350

Re: Prima data : esti pregatita?

oana, durere poti sa ai si cu ce mai experimntat tip posibil. Si la fel poti a nu ai chiar daca si el e virgin.

Comunicati mult pe teme ast, spune-i ce asteptari ai (sa aib grija, sa nu fie repezit etc.). Discutati mult, ajuta.


Are mama o fetita frumusica foc!
Maya Sianna, nascuta pe 17 ianuarie 2016 <3

Offline

 

#486 2015-07-30 14:13:15

oana_love
New member
Inregistrat: 2015-07-29
Mesaje: 16

Re: Prima data : esti pregatita?

Nu imi e teama de durere, pentru ca nu o sa fie asa mare, deoarece am facut echitatie 3 ani.(sau cel putin asa cred si asa mi s-a spus) Si am avut o intamplare mai putin fericita...si....medical nu mai sunt virgina...dar tot imi e rusine...si ma gandesc ca poate nu sunt intr-adevar pregatita psihic  si e doar fizic. O sa astept pana o sa vina totul de la sine...cred  a asa e cel mai bine..
Multumesc mult pentru raspunsuri!  18  puss

Offline

 

#487 2015-08-28 18:35:36

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: Prima data : esti pregatita?

Oana, nu prea te inteleg de ce ai retineri fata de "prima noapte de dragoste "?!
Te masturbezi (sau cel putin ai facut-o intrecut), stii deci cum e sa fii atinsa si ce e un orgasm (sper!), pare ca iubitul este ?ndem?natic (asta vine de la m?nă, nu?), oricum nu va fi ultimul baiat din viata ta, iar acea prima noapte nu trebuie sa fie cea mai grozava dpdv al contactului sexual propriu-zis.
Uneori este necesara o perioada de adaptare / cunoaștere reciproca si la parteneri ce au la activ zeci, sute de nopti de dragoste (separat, fiecare cu alt partener, sau ?mpreună).
Sa faceti dragoste nu e un examen, un test.

Ce mi se pare ciudat eate insa ezitarea băiatului, "teama", retinerea. Poate ii e de fapt teama de o ejaculare ante portas, de o emotie prea mare, de lipsa erectiei... cine stie.

Poate ar trebui sa va lasati dusi de val (iubire! , daca este cazul...), si sa lasati toate gandurile. Dar asta nu se face programat, ca la carte. Ar trebui sa vina de la sine.

Si inca ceva, ce daca e grabit sau novice, si tu ii vei spune (si chiar arăta) ce sa faca?!
Spune-i clar ce-ti place, cum iti place. Doar nu ne nastem amanti perfecti cu toții, pe unii dintre noi trebuie sa ne educați, sa ne struniti cand devenim prea infocati etc.
De aia unele femei mimează orgasmul, ca le e rusine sa vorbeasca sau sa murmure macar, sa puna mana si sa-l ghideze pe bietul baiat spre locurile cele mai fierbinti si placute.


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#488 2015-11-19 19:54:24

midoo
New member
Inregistrat: 2015-07-03
Mesaje: 8

Re: Prima data : esti pregatita?

Spam

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.