homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Diane 35 cum sa fac


#1 2013-12-08 14:17:00

deea_20
New member
Inregistrat: 2013-07-01
Mesaje: 35

Diane 35 cum sa fac

Buna tuturor! Ieri am ?nceput din nou să folosesc Diane 35, fiind prima zi de cm. Făcusem o pauza de vreo 6 luni. Le iau  par pentru ca am ovarul stang micropolichistic si sufar de acnee.  Dupa ce termin folia ar trebui sa vina menstra in jurul revelionului, LUCRU CARE CHIAR NU VREAU (macar anul asta). pentru ca am niste dureri urate.      Aș dori sa stiu daca gresesc cu ceva daca iau 2 blistere una dupa alta fara pauza aia de 7 zile. Dereglez ceva prea mult?? E bine, nu ? multumesc.  supa

Offline

 



#2 2013-12-08 19:28:23

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Diane 35 cum sa fac

Poti lua linistita 2folii unite.....

Simt insa nevoia sa iti spun ca pentru microchisturi pe un ovar nu e cazul sa iei Diane....poate iti faci timp si mergi sa vorbesti cu un medic de planning


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2013-12-09 22:46:37

deea_20
New member
Inregistrat: 2013-07-01
Mesaje: 35

Re: Diane 35 cum sa fac

Mulțumesc frumos. O sa mai merg si la un alt ginecolog, avand in vedere ca actualul mi-a dat Diane special pentru ovar. Ca a zis ca din cauza asta am si acnee . Multumesc pt raspuns!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.