homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Jignirile si ignorarea lor


#1 2014-02-13 13:52:29

old_soul
Insomniac member
De la: locul unde e liniste
Inregistrat: 2008-04-29
Mesaje: 6127

jignirile si ignorarea lor

ati fost vreodata jignite de partener? si care e limita la care ati spune stop relatiei?


My Tears Dry On Their Own

Offline

 



#2 2014-02-13 15:23:10

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: jignirile si ignorarea lor

old_soul a scris:

ati fost vreodata jignite de partener? si care e limita la care ati spune stop relatiei?

mmm cam delicat subect.
la noi s-a intamplat o singura data, ne certam eu l-am facut prost si el mi-a zis "proasta esti tu" Asta a fost singurul context.

Daca ar fi o persoana care m-ar jigni constant nu stiu ce grad de toleranta as avea, cred ca as pune in balanta cu alte lucruri si as trage o decizie.


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#3 2014-02-13 16:37:08

old_soul
Insomniac member
De la: locul unde e liniste
Inregistrat: 2008-04-29
Mesaje: 6127

Re: jignirile si ignorarea lor

dar un : du-te dracu de aici ca esti nesimtita?


My Tears Dry On Their Own

Offline

 

#4 2014-02-13 16:41:50

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: jignirile si ignorarea lor

old, conteaza mult contextul, cat de mult l-ai calcat pe nervi pe respectivul, ce temperament are, etc..

Offline

 

#5 2014-02-14 11:06:51

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: jignirile si ignorarea lor

da, depinde de multi alti factori. Daca s-a intamplat o singura data, intr-o cearta cred ca as trece cu vederea. Dar important este sa va impacati dupa si sa ii spui ca te-a deranjat ce-a spus.


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-02-14 20:19:27

old_soul
Insomniac member
De la: locul unde e liniste
Inregistrat: 2008-04-29
Mesaje: 6127

Re: jignirile si ignorarea lor

Pai s-a intamplat o singura data.Dar daca o sa mai patesc asa? am de exemplu o prietena casatorita si cu 2 copii pe care sotul o jigneste tot timpul...eu nu vreau sa ajung asa sad


My Tears Dry On Their Own

Offline

 

#7 2014-02-14 22:36:49

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: jignirile si ignorarea lor

daca ar fi prima data cand mi-ar spune-du-te dracu ca esti nesimtita!,cu greu,dar cred ca as trece cu vederea.a 2a oara ,nu.

eu nu-mi amintesc sa imi fi zis C ceva in decursul relatiei noastre,de apr 9 ani.poate o fi zis f suparat ceva,da nu-mi mai amintesc.eu sunt cea cu nervii in aceasta relatie.desi nici eu nu il jignesc.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#8 2014-02-15 21:13:35

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: jignirile si ignorarea lor

old_soul a scris:

Pai s-a intamplat o singura data.Dar daca o sa mai patesc asa? am de exemplu o prietena casatorita si cu 2 copii pe care sotul o jigneste tot timpul...eu nu vreau sa ajung asa sad

nimeni nu vrea sa ajunga asa. Asta se poate intampla oricui, chiar si fetelor care au iubitul perfect. Adevarul este ca nu ai de unde sa stii cum se schimba omul peste ani. Important este sa pui piciorul in prag si sa nu te lasi calcata in picioare.
Nu stiu ce as face daca as fi in locul prietenei tale care are pb cu sotul, este f greu sa te pui in papucii altuia.


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.