homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nelamurire!!!!!


#1 2014-02-18 19:42:36

Unaltnume
Membru
Inregistrat: 2014-02-18
Mesaje: 4

Nelamurire!!!!!

Buna seara,
As avea nevoie de lamurire. Iau pastile YAZ, scrie cum daca ai uitat pastile in zilele 8-14 iei comprimatul uitat si continui in mod normal fara alte metode de protectie suplimentare. Joi am uitat sa iau pastila cu o iau deobicei la 9 seara, am luat o dimineata la 10 si n am m ai luat o seara si sambata am patit la fel si am luat duminica dimineata, prostie, ameteala trecand peste sambata am avut contact sexual cu sotul meu iar azi marti mi a curs un lichid maro, sa continui sa iau in continuare anticonceptionale normal? Sau sa le intrerup si sa merg la medic? De fel atunci cand imi vine la inceput curge mizeria, lichidul maro, apoi sange la menstruatie. Si acum 2 sapt ce mi a trecut menstruatia. Ce-mi recomandati?

Offline

 



#2 2014-02-19 08:00:24

Unaltnume
Membru
Inregistrat: 2014-02-18
Mesaje: 4

Re: Nelamurire!!!!!

E posibil sa-ti vina menstruatia dupa 2 sapt dupa ce ai fost pe ciclu? Si sa iei anticonceptionale?

Offline

 

#3 2014-02-19 08:05:28

Unaltnume
Membru
Inregistrat: 2014-02-18
Mesaje: 4

Re: Nelamurire!!!!!

Defapt e posibil ca vad la mine, dar e normal? Sa intrerup pastilele si sa ma duc la medic?

Offline

 

#4 2014-02-19 08:07:36

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Nelamurire!!!!!

Ai mai multa grija cu pastilele.. Si pt orice eventualitate cand uiti o pastila tine 7 zile protectie suplimentara.
Fa un test la 3 saptamani de la contactul cu risc, adica la 3 saptamani de la cel de sambata. Daca ai dubii suna-ti medicul. Nu intrerupe pastilele, mai rau faci.
Pe viitor posteaza la Vreau sa aflu, intr-un topic deja deschis, si foloseste functia de editare.

Ultima oara a fost editat de QueenOfRoses (2014-02-19 08:08:12)


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#5 2014-02-19 09:48:57

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Nelamurire!!!!!

nu am inteles prea bine, ai uitat joi seara pastila, ai luat-o vineri dimineata la 10 si vineri seara nu ai mai luat deloc, iar sambata seara iar ai uitat si ai luat duminica dimineata?
te-ai dereglat un pic, organismul a fost privat de doza de hormoni si a inceput spotting. nu e menstra ce ai tu acum


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-02-19 17:35:50

Unaltnume
Membru
Inregistrat: 2014-02-18
Mesaje: 4

Re: Nelamurire!!!!!

Da pokemon asa am facut ca ziceam sa nu iau 2 pastile in aceias zi. Sincer si eu cred ca e vorba de o dereglare. Am vorbit cu medicul pana ajung la consultatie si mi a recomandat sa continui sa iau pastilele. Singurul lucru care ma ingrijoreaza este daca ar fi sa  fiu insarcinata si nu e dereglare sa nu i fac rau lu' bebe daca iau pastilutele....

Offline

 

#7 2014-02-20 09:14:48

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Nelamurire!!!!!

de acum inainte daca uiti o pastila o iei cand iti amintesti si la ora la care trebuia sa iei pastila din ziua resectiva, o iei, in nici un caz nu sari peste ea. de ce nu ai respectat ceea ce scrie in instructiuni? e trecut acolo negru pe alb ca trebuie sa le iei, indiferent ca asta inseamna 2 comprimate in aceeasi zi.
e prima luna in care iei ac? a cata pastila ai uitat-o prima data?
daca esti insarcinata vei stii abia peste 3 saptamani de la contactul sexual, cand un test de sarcina va fi relevant.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.