homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Searching for a job! :D-3


#39 2014-02-18 18:37:35

astera
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 485

Re: searching for a job! :D

da, stiam de site, nu apare firma respectiva..

Offline

 



#40 2014-02-18 18:39:19

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: searching for a job! :D

Inseamna ca e o firma foarte mica...ai grija..nuj ce sa zic...eu nu as sta fara contract nici o zi...


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#41 2014-02-18 18:51:21

astera
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 485

Re: searching for a job! :D

In mod normal nici eu nu as sta, dar am zis sa nu renunt chiar din prima zi.

Offline

 

#42 2014-02-18 18:59:04

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: searching for a job! :D

Eu zic sa ii intrebi totusi..sau discuta cu colegii daca si ei au patit la fel


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#43 2014-02-18 20:05:26

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: searching for a job! :D

In domeniile in care "e criza", se poarta ca prima luna sau chiar primele 3 luni sa fie de proba si neplatite. Se poate sa fie si ani lol

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2014-02-18 20:19:27

astera
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 485

Re: searching for a job! :D

da, e de plans... am aflat din alte surse mai directe ca ei nici nu sunt siguri ca ar mai avea nevoie de cineva... s-au gandit asa dupa interviu... deci... am un noroc chior , da chior

Offline

 

#45 2014-02-19 10:28:41

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: searching for a job! :D

astera a scris:

stiu.. sad m-am gandit si eu la toate astea... ideea e ca nu imi gasesc  de munca. si oricum firma nu mi se pare foarte serioasa, o sa mai merg si maine, sa vad daca la fel se sta asa nelimitat la munca(nu am plecat inca, nici acuma)...
-pink martini, o sa intreb. ideea e ca daca nu imi fac contract de la inceput, degeaba zic ei ca ma platesc pt perioada asta, ca ar putea la fel de bine sa nu ma plateasca. si eu o sa imi depun in continuare cv-uri, dar la programul asta cred ca le depun degeaba, ca nu as avea nicio sansa sa merg la interviuri.

dar de ce nu vorbesti cu ei despre contract? sau ai vorbit deja?

Sau mai exista varianta sa te sacrifici pentru experienta, daca iti permiti desigur. Adica sa rezisti 3 luni ca sa iti poti pune in CV, plus ca mai inveti una alta.
Conteaza f mult sa ai ceva trecut in CV. Eu la primul job am stat 3 luni fara sa fiu platita si fara sa am contract, chipurile eram in per de proba, dar dupa aceea am putut sa-mi trec experienta asta in CV si aparea acolo ca am facut si eu ceva si ca nu sunt picata din cer.

Am facut si intership de 2 saptamani la banca, program full time, no money. Eu am stat 2 saptamani dar era o fata acolo care statea de cateva luni, gratis evident, doar doar o angaja si pe ea diretoarea de banca. Acum am vazut-o la TV acum cateva zile intr-un reportaj despre credite. Se pare ca a angajat-o intr-un final lol

Ultima oara a fost editat de pink_martini (2014-02-19 10:36:47)


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#46 2014-02-20 20:04:48

astera
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 485

Re: searching for a job! :D

Daca s-ar fi intamplat acum cateva luni sa-mi gasesc ceva de genul asta, si sa merg la munca doar pentru a invata/ a acumulaexperienta, poate as fi acceptat, doar ca sa am ce sa scriu in cv. Acum deja e o situatie prea grea.
am vorbit cu ei , nu erau dispusi sa imi faca inca contract, nici nu mai erau siguri ca aveau nevoie de inca un om. Deci ... skitarg  in afara de alte comentarii la adresa firmei, etc, nu m-am mai dus. m-am saturat  grater

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.