homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Boli cu transmitere sexuala-2


#20 2008-02-04 22:32:59

adinush
New member
Inregistrat: 2008-02-04
Mesaje: 27

Re: boli cu transmitere sexuala

condilomatoza asta cum se prezinta la tine?si mie mi s-a pus un astfel de diagnostic acum un an,in conditiile in care aveam o excrescenta f mica,de vreo 2 mm pe interiorul labiilor.eu mi-am cauterizat-o si nu mi-a mai aparut de atunci. apropos, rog pe doctoressa sa imi zica daca e posibil sa am hpv..la papanicolau nu mi-a aparut nimic

Ultima oara a fost editat de adinush (2008-02-04 22:34:58)


Nu face o femeie sa planga pentru ca Dumnezeu ii numara fiecare lacrima...applause

Offline

 



#21 2008-02-04 22:40:51

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: boli cu transmitere sexuala

din cate am citit eu poti sa ai copii dar trebuie sa lupti acum un pic sa iti faci organismul mai puternic ....du-te si fa tiparea....

Ultima oara a fost editat de tttttt (2008-02-04 22:41:50)

Offline

 

#22 2008-02-05 12:05:34

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: boli cu transmitere sexuala

adinush a scris:

condilomatoza asta cum se prezinta la tine?si mie mi s-a pus un astfel de diagnostic acum un an,in conditiile in care aveam o excrescenta f mica,de vreo 2 mm pe interiorul labiilor.eu mi-am cauterizat-o si nu mi-a mai aparut de atunci. apropos, rog pe doctoressa sa imi zica daca e posibil sa am hpv..la papanicolau nu mi-a aparut nimic

e posibil sa ai hpv,hiar probabil,  el nu apare la papanicolau(analiza asta poate eventual ridica o suspiciune)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#23 2008-02-05 12:21:55

adinush
New member
Inregistrat: 2008-02-04
Mesaje: 27

Re: boli cu transmitere sexuala

pai papanicolaul pe care mi l-am facut ar sectiune de hpv si nu e bifat nimic..daca nu a ridicat nici o suspiciune nu inseamna k mi-a disparut acest virus,nu?multumesc mult si va salut cu tot respectul pt ceea ce faceti aici!


Nu face o femeie sa planga pentru ca Dumnezeu ii numara fiecare lacrima...applause

Offline

 

#24 2008-02-05 12:33:36

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: boli cu transmitere sexuala

ba virusul e foarte probabil sa il ai, ca de la el apar condiloamele, faptul ca papanicolaul nu arata suspiciune de hpv nu ne spune decit ca acest virus nu ti-a afectat colul(pina la momentul acelui test)...atit


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-02-05 14:08:20

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: boli cu transmitere sexuala

hmmmm e la candida barbatii nu au scurgeri mai degraba roseata mancarime si bubite .sa mearga la un urolog mai bine


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#26 2008-02-05 14:22:45

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: boli cu transmitere sexuala

nu aveam de unde sa stim ce are fara o analiza! totusi la doctor macar tu.iar despre faptul ca el nu vrea sa mearga la doctor prefer sa u comentez


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#27 2008-02-05 14:31:46

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: boli cu transmitere sexuala

alexa, eu zic sa ii spui ca nu are decit sa stea sa il manince daca nu vrea sa mearga la doctor....doctorul da tratamente. noi nu avem cum sa stim de ce il maninca pe el


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#28 2008-02-05 15:23:00

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: boli cu transmitere sexuala

afli la doctor daca e candida sau altceva.doctoressa ti-a raspuns bland eu in locul tau il beteam de mult.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#29 2008-02-05 15:43:06

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: boli cu transmitere sexuala

nu prea cred ca candida da scurgeri la barbati, cel mai probabil e vorba de alta infectie dar asta va afla dupa ce isi va face analiza la secretia aceea...si nici la femei nu da scurgeri galbene de obicei, da scurgeri albe branzoase...asa ca cel mai bine ar fi sa mergeti amandoi cat mai repede la un medic...


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#30 2008-02-05 15:58:45

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: boli cu transmitere sexuala

da, macar fugi tu la medic si faceti amandoi tratament
scurgerea aia galbuie sa nu fie mai degraba trichomonas... oricum, vezi la analize

Offline

 

#31 2008-02-05 16:06:43

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: boli cu transmitere sexuala

da tricomonas si gardnerella dau de obicei scurgeri galbui...


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#32 2008-02-05 18:51:44

adinush
New member
Inregistrat: 2008-02-04
Mesaje: 27

Re: boli cu transmitere sexuala

buna, doctoressa,vreau sa zic ca am citit f mult ce e pe forumul asta si am observat ce impact aveti(benefic,bineinteles) asupra psihicului fetelor cu diverse probleme- intre care ma inscriu si eu mai nou- de aceea apelez la bunatatea dv in a-mi raspunde in nenumaratele intrebari pe care le am avut pana acum de altfel si le mai am inca rodnar Asadar,am dubii in legatura cu tratamentul pentru gardnerella,candida si trichomonas(le am pe toate 3)care mi s-a dat: metronidazol pastile pt ambii parteneri, clotrimazol ovule pt mine, clotrimazol unguent pentru el. e ok? dupa cate am citit pe forum mie mi se pare ca e cel clasic, tipic, neimbunatatit. Mi-a mai zis sa nu imi fac spalaturi de nici un fel pe parcursul tratamentului (adica nici macar seara inainte sa imi introduc ovulele) si nici in general pt ca nu e de acord cu spalaturile si dupa parerea dansei flora se reface natural nu trebuie "ajutata" cu nici un fel de spalaturi, nici macar metoda cu iaurt. Sunt tare curioasa de ce sunt impartite parerile medicilor ginecologi in "contra" si "pro" in legatura cu acest subiect pt ca am auzit fel si fel de variante. Adica fata de ideea de "spalat in interior" doctorii au ori pareri cu da ori pareri cu nu,categorice. Nu ar trebui sa isi faca aceste idei in functie si de ce vad "inauntru" la consultatie, adica nu e totusi o chestie relativa?Insist pe acest forum cu atatea intrebari si nelamuriri pentru ca, sincer mi se pare ca faceti un lucru extraordinar ca ajutati oameni, am fost dezamagita in ultimul timp de profesionalismul unor medici, mi se pare mie sau primeaza banii fata de sanatatea pacientului? Atunci pentru ce mai depun juramantul lui Hypocrat? Si culmea e ca aceasta chestie a aparut la clinicile private unde initial se pleca de la premisa "platesti si ti se acorda atentie mai multa", insa acum a devenit "cu cat dai mai multi bani cu atat sporeste atentia si interesul dumnealor".In fine..o sa incerc sa imi pastrez dramele pt alt topic al acestui forum ca sa nu deviez de la subiect..Intrebarea mea este daca sa o ascult si sa nu fac spalaturi si daca tratamentul este bun, adica daca scap de toate cele 3 infectii. Multumesc anticipat pt atentia acordata!


Nu face o femeie sa planga pentru ca Dumnezeu ii numara fiecare lacrima...applause

Offline

 

#33 2008-02-05 19:01:24

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: boli cu transmitere sexuala

tratamentul e ok.
spalaturile poti sa nu le faci o viata intreaga ca nu patesti nimic, chiar din contra. nu se indica functie de ce se vede inside, cel putin eu nu as recomanda functie de asta. nu as recomanda deloc. flora se reface singura pt ca asa e natural sa fie. ea acolo trebuie sa fie, sa iasa afara pe un protej-slip si sa se reinnoiasca si cursul o ia de la capat. nu avem de ce sa o eliminam noi cu spalaturi pt ca nu e nimic murdar care trebuie spalat.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#34 2008-02-05 19:05:01

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: boli cu transmitere sexuala

nu sunt doctoressa dar iti voi raspunde eu o parte din intrebari...metronidazolul e tratamentul care se da in general pt gardnerella si trichomonas (gardnerella e cei drept mai incapanata...deci e mai greu de scapat de ea)...fata de ovule nu am nici o remarca...sunt pt tratamentul candidei...daca vor functiona in cazul tau ramane de vazut (avand in vedere ca sunt in combinatie cu antibioticul e probabil sa nu se rezolve deocamdata problema)...eu am folosit cel mai tare si cel mai nou produs aparut pe piata impotriva candidei si rezultatul a fost 0...deci "vechimea" tratamentului nu e relevanta...legat de spalaturi sunt complet de acord cu medicul tau...si ca sa sti si tu...spalaturile frecvente pot provoca gardnerellla...ce mi se pare ca a omis si era important e antimicoticul atat pt tine cat si pt iubitul tau...flora vaginala e drept ca se reface ea in timp...dar sunt momente cand trebuie ajutata si ar fi bine sa pui iaurt dupa ce termini cu ovulele...pt ca procesul ar fi altfel prea lung...deci NU fa spalaturi (nici nu stiu sincer daca sunt indicate in combinatie cu ovulele alea)...si cate o pastiluta de flucovim 150 atat tu cat si iubitul tau...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#35 2008-02-05 19:10:28

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: boli cu transmitere sexuala

fara flucovim ca ia antibiotice care ataca ficatul plus flucovim...nu merge.
fa intai tratamentul clasic si dupa vei reface flora cu iaurt si biotics


mami de minuni hjarta

Offline

 

#36 2008-02-05 19:11:45

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: boli cu transmitere sexuala

atunci dupa ce termina cu antibioticele smile bine ar fi sa treaca candida intre timp...da m as mira...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#37 2008-02-05 19:26:19

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: boli cu transmitere sexuala

ba iei biotics...cate o capsula cu fiecare pastila antibiotic...iar flucovim doar cand o sa termini trat cu antibiotice...daca va mai fi cazul...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#38 2008-02-05 19:50:44

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: boli cu transmitere sexuala

da...el nu tre sa ia...flucovimul o sa l iei doar daca nu ti va trece candida...o sa vezi tu dupa urmatoarea analiza de secretie...si l poti incepe astazi...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.