homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Eurovision


#1 2007-05-13 01:24:23

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Eurovision

V-a placut melodia care a castigat la Eurovision? Mie mi-a lasat un gust tare amar. Se voteaza dupa vecini si interese... Iar melodia, din punctul meu de vedere, o mare porcarie!!!


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 



#2 2007-05-13 01:28:01

rila
New member
Inregistrat: 2007-02-20
Mesaje: 33

Re: Eurovision

si eu sunt de acceasi parere!mie mi-a placut cum au cantat cei din Romania!

Offline

 

#3 2007-05-13 08:14:09

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Eurovision

pe ce loc au fost cei din Romania?

Offline

 

#4 2007-05-13 09:15:29

onnixx
New member
Inregistrat: 2007-03-22
Mesaje: 65

Re: Eurovision

si mie mi-au placut cei din romania.mi-a placut natalia barbu...din molodova ...are o super voce.cat despre castigatori....au fost alesi pe criterii mai putin corecte.adica datorita vecinilor care le-au dat 12 punce mereu.nu merita sa castige d-ra aceea cu mutrita de barbat...si nici piesa care nu avea nici sare nici piper.imi pare rau pt todomondo...nu era piesa de locul 1 dar macar un loc 5-6 meritau in comparatie cu maneaua turceasca si cu robotzeii aia  gay din ukraina.rusinica...ca de obiceu...eurovision e un concurs trucat.nu se apreciaza nicic piesele si nici macar interpretatrea.un exemplu bun e eurovisinul de anul trecut unde ati vazut si voi ce satanisti au castigat....orbil.eu nu vad asa muzica rock.asta este.cred ca daca mergeau andra si simplu din partea romaniei adunam mult mai multe puncte.


ceea ce nu te doboara te face mai puternic.

Offline

 

#5 2007-05-13 09:55:51

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Eurovision

rila a scris:

si eu sunt de acceasi parere!mie mi-a placut cum au cantat cei din Romania!

am iesit pe locul 13 iar melodia care ne-a reperezentat mie sincer nu mi-a placut smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-05-13 10:33:34

orchid_girl
Full member
De la: cloud no.9
Inregistrat: 2006-08-30
Mesaje: 445

Re: Eurovision

melodia care a castigat nu e atat de rea,iar cea de pe locul doi a ucrainei are priza sa fim seriosi,e cat de cat genul marius moga (ritm vesel si versuri putine).cat despre romania piesa a fost relativ ok,dar prezenta scenica nula,show 0,costume de tot ra..tul.e clar ca voturile sunt in functie de vecini si de-astea,se face schimb de voturi(romania le-a dat moldovenilor 12 puncte si viceversa),iar criteriile de votare in afara de astea imi sunt un pic neclare,avand in vedere ca au castigat lordi anul trecut (yeacs)
parerea mea e ca daca ne-ar fi reprezentat andra si simplu am fi avut sanse putin mai mare smile


so in love ...

Offline

 

#7 2007-05-13 11:29:08

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Eurovision

daca mergeau andra si simplu eram cel putin in top 10...pt ca baietzii stiu sa faca un show de zile mari...iar andra are o voce care nu mai are nevoie de laude...si in plus am vazut ca smiley se descyrca cu live-urile...deci astia de la eurovisionul romanesc sunt de vina...si ura asta a lor impotriva lu moga...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#8 2007-05-13 11:39:05

andrutza
Vizitator

Re: Eurovision

mie mi-a placut melodia Serbiei si a avut voce tipa.....ai nostri n-au cantat rau, dar n-au facut show ceea ce conteaza la Eurovision si eu sunt de parere ca daca mergea Andra cu Simplu iesea altceva, dar ce sa faci cu cei din Romania daca merg pe interese si alte lucruri. Barem sa fi iesit pe locul 12 ca anul viitor sa ne calificam direct in finala, dar asa am iesit pe locul 13 si la Eurovision anul viitor ne ducem in semifinala ne jurizeaza si pe urma daca e buna mel ne ducem in finala.

 

#9 2007-05-13 14:17:56

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: Eurovision

Foarte tare melodia Greciei big_smile Ai nostri... nu pot sa zic ca au avut show 0, dar oricum slabuta melodia, parerea mea... Ucraina intr-adevar a prins si pe buna dreptate, s-au si scalambaiat, au avut si ritm, si costume sa sara in ochi. Rusia nu merita locul 3, e de toata jena melodia aia Felicitari si pt Bulgaria si Moldova.
Noi ca romani am fost super incorecti cu Spania.. e al nu-stiu-catelea an consecutiv cand primim 12 puncte de la ei si noi nu le-am dat nici macar unul.. sa ne fie rusine... am votat toti vecinii si ei ne-au dat cate 2 puncte sad - vezi Ucraina si Bulgaria.
Pt cei care nu au urmarit, aveti aici rezultatele:
http://www.eurovision.tv/addons/scorebo … final.html


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#10 2007-05-13 16:59:26

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Eurovision

eu nici n-am stiut ca e eurovision lol sa-mi fie rusine


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#11 2007-05-13 17:02:02

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Eurovision

oana_... n-ai pierdut nimic tongue eu m-am plictisit la el...


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#12 2007-05-13 17:05:30

micusa
Full member
Inregistrat: 2007-01-08
Mesaje: 546

Re: Eurovision

..mda,Natalita noastra a fost la inaltime..merita toate aplauzele..smile


mariah carey - bye bye

Offline

 

#13 2007-05-14 08:14:22

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Eurovision

si mie mi a placut natalia.
eu sunt indragostita big_smile de liubi libui dar ma asteptam la ceva mai mult spectacol....
cat despre castigator...nu mi a zpus mare lucru :l


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#14 2007-05-14 12:46:24

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: Eurovision

mie sincera sa fiu nu mi'a placut deloc melodia serbiei si melodia cu care am concurat a fost bunicica dar baietii  de la todo mondo (parca asa se numea tongue) nu si'au prea dat interesul


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#15 2007-05-14 13:28:51

micusa
Full member
Inregistrat: 2007-01-08
Mesaje: 546

Re: Eurovision

..mai mie mi se pare ca baietii de la todomondo chiar au fost buni.. si piesa chiar super..dar ce sa faci, daca nu se putea sa se faca un show cu artificii din ea..


mariah carey - bye bye

Offline

 

#16 2007-05-17 02:48:39

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Eurovision

ati vazut emisiunea lui marutza de marti? au fost invitati todomondo si cu directorul care se ocupa de eurovision in romania...si se pare ca au fost si multe probleme din cauza organizarii (nu numai la tara noastra...la mai multe tari). Adica, practic ei ar fi trebuit sa aiba in spate alte imagini...care sa semene cu cele din videoclip...si sa reprezinte fiecare tara in parte, luminile ar fi trebuit schimbate in functie de fiecare tara (de ex ziceau cand canta in spaniola ar fi trebuit un rosu...), ar fi trebuit reflectoare care sa-i urmareasca pe ei.... Ei au cerut multe....dar organizatorii au fost in ultimul hal. nici macar nu i-au lasat pe cei din echipa din romania sa se ocupe ei (au spus ca nu e nevoie....se descurca). Ca sa nu mai zic de filmare...care intr-adevar a fost groaznica, desi numai in ultima zi au avut 6 repetitii tocmai pentru ca cei care filmeaza sa se obisnuiasca cu montajul.
Eh...asta este...oricum nu meritam noi sa castigam, dar sa zicem ca locul 10 am fi meritat. Piesa nu e extraordinara, dar daca ar fi avut efectele potrivite ar fi indus telespectatorii in starea potrivita si poate mai primeam cateva voturi.
Oricum, am inteles ca multe tari au fost foarte nemultumite de eurovisionul de anul asta. Mai ales ca se voteaza politic...adica se voteaza vecinii intre ei...si cum sunt multe tari din est...celor din vest nu le convine. Cu atata mai mult angliei si irlanda...care saracele nu au vecini decat oceanul...si primesc voturi in mare parte doar una de la alta. cica tarile din vest vor sa organizeze un eurovision separat.... Acum sa vedem ce o fi la anul.
Aa...si cica melodia Serbiei a fost plagiat (cica au scris asta si in ziarul the sun din marea britanie):
Si la noi ce tam-tam s-a mai facut cu saracul Moga, care de fapt s-a dovedit ca nu a fost plagiat deloc....dar nah...unii se duc cu melodia copiata nota cu nota iar la noi daca 2 note seamana e plagiat. Asta este...probabil Moga si Andra ar fi avut voturi mai multe...pentru ca ar fi putut avea prezenta scenica mai buna (se putea valorifica foarte bine mitul lui Dracula...care chiar prinde la straini). Dar asta este...cica la anul vor sa schimbe...sa se aleaga intai interpretul (de catre TVR...cineva cu voce)...apoi compozitorii vor compune mai multe melodii pentru acel interpret...si lumea va alege care melodie sa participe la Eurovision (asa se face in mai multe tari si se pare ca au rezultate destul de bune).

Ultima oara a fost editat de Andreea86 (2007-05-18 02:57:13)


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#17 2014-05-11 02:29:43

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Eurovision

Cine v-a placut anul ast la Eurovision?

Offline

 

#18 2014-05-11 11:17:13

ifonly
New member
Inregistrat: 2013-10-19
Mesaje: 35

Re: Eurovision

Eurovisionul a devenit o facatura, se vede clar asta, motiv pentru care nici nu m-am uitat. Bineinteles, am vazut si eu cine a castigat, m-a ingretosat total, ce fel de spectacol e asta ?!

Offline

 

#19 2014-05-11 12:01:31

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Eurovision

mie chiar nu mi-a placut de nimeni, anii trecuti ma mai uitam, anul asta nu


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.