homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Relatie complicata-2


#20 2014-05-09 14:48:19

noname
New member
Inregistrat: 2014-05-01
Mesaje: 27

Re: relatie complicata

Angel nu pot sa zic akm ca atunci cand ma ia in brate si ma saruta nu simt.nimic ca sunt ca piatra...dar inca nu am ajuns la pasul.ala pt ca stabilisem.impreuna ca o sa facem cand o sa fiu eu pregatita

Offline

 



#21 2014-05-09 14:50:01

noname
New member
Inregistrat: 2014-05-01
Mesaje: 27

Re: relatie complicata

Zeyna ca oricare cand vezi un baiat frumos pe.strada nu ramai.indiferenta dar.nimic.mai.mult...in rest nu l.am inselat cu altcineva

Offline

 

#22 2014-05-09 14:52:32

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: relatie complicata

da mai dar asta ati stabilit la inceput
totusi sunt 5 ani, bine hai nu zicem in primii 2, dar porma, chiar nu iti pui nici un semn de intrebare cum de nu te simti inca pregatita?
pentru ca nu e vorba de parinti tai, blocajul e la tine in cap ori cum am spus, fluturii din stomac sunt doar niste molii amarate


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#23 2014-05-09 14:54:51

noname
New member
Inregistrat: 2014-05-01
Mesaje: 27

Re: relatie complicata

Bine 3 ani din relatia noastra au fost la.distanta pt ca eu am ramas in liceu iar el a plecat la facultate in capitala si ne vedeam o data pe.luna...deci asa pusi cap la cap sunt.mai putini de 5 ani

Offline

 

#24 2014-05-09 14:56:35

noname
New member
Inregistrat: 2014-05-01
Mesaje: 27

Re: relatie complicata

Cred ca ai dreptate mi.am format singura un blocaj numai cugandul vai ii supar pe.ai mei,sa nu fac asta ca poate zice mama ceva

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2014-05-09 15:02:03

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: relatie complicata

vezi, asta ziceam
nu vei reusi sa treci de la blocaj direct la sex
sfatul meu e sa va jucati mai mult, cu mangaieri mult mai erotice, o perioada de timp, asa iti pierzi din inhibatia in care traiesti acum, apoi vei intelege daca te atrage sexual cu adevarat

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2014-05-09 15:04:11)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#26 2014-05-09 15:07:13

noname
New member
Inregistrat: 2014-05-01
Mesaje: 27

Re: relatie complicata

Angel am.inceput deja cu astea am evoluat putin a fost foarte atent cu mine si chair reusise sa ma faca sa ma simt pregatita dar dupa a inceput mama cu tampeniile ei si automat m.am panicat si am fost cuprinsa de frica si am renuntat...

Offline

 

#27 2014-05-09 15:12:12

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: relatie complicata

ok atunci ajungem la intrebarea, cu ce scop ai deschis topicul asta? doar sa te asculte cineva? pentru ca tu e clar ca fizic esti in lumea reala dar psihic esti inca in copilarie
maturizeaza-te si incearca sa nu iti mai plangi singura de mila, nu faci decat sa inrautatesti situatia creata in mintea ta, nu esti o victima a propriilor parinti ci a propriei minti care refuza sa cresca


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#28 2014-05-09 15:24:33

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: relatie complicata

Din ce oras esti ? Scuza-ma dar ma roade putin curiozitatea.
Parerea mea e ca nici nu o sa faceti sex smile v-ati complacut in situatia asta si e greu sa iesi din ea.


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#29 2014-05-09 15:24:45

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: relatie complicata

sunt intru totul de acord cu angel_sweety si Zeyna!
ba mai mult, incep sa am impresia ca tu ai o perceptie complet eronata asupra actului sexual si probabil niste asteptari complet nerealiste. de ce zic asta? pentru ca insisti cu acel "sa fiu pregatita" de parca raportul sexual ar fi cel putin un zbor pe luna.
in mintea mea, sa fii "pregatita" inseamna sa cunosti omul, sa ai incredere in el si sa te atraga dpdv fizic. eu inteleg ca-l cunosti (oare?) si ca ai incredere in el. de atractie prea multa nu cred ca poate fi vorba, de piatra sa fii si nu rezisti hai sa zicem 2 ani, nu 5, fara sa mergi pana la capat cu intimitatile. e omeneste sa vrei sa mergi mai departe, sa nu mai poti sa te opresti... ori tu nu prea simti asta... in mod normal ajungi la un punct la care iti smulgi hainele de pe tine (sau nu) si nu mai conteaza ca ai mama, tata, ba uneori nu conteaza nici unde esti.
ca sa nu mai vorbesc de faptul ca admiti/presupui ca el face sex cu alte femei. pai asta e relatia pe care o visezi pe viata? alaturi de un barbat care ti-a "menajat" virginitatea culcandu-se cu altele?
poate sunt cam dura... gandeste-te insa si la aspectele astea.

Ultima oara a fost editat de alinda (2014-05-09 15:27:27)


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#30 2014-05-13 01:53:06

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: relatie complicata

Un himen "acoperitor" nu este intotdeauna garantia virginitatii. Eu si multe alte fete nu am avut pielitza aceea amarata atat de extinsa incat sa blocheze intrarea unui penis in vagin.
Daca ai incredere in omul asta, simti ca te atrage cat de cat (desi, momentan, nu prea stii ce vrei; dar, incet-incet, e util sa afli) si vrei sa incepi sa simti pe pielea ta experienta fizico-emotionala ce o presupune intimitatea de cuplu, cred ca o poti privi ca pe un act de curaj (de a-ti incalca propriile interdictii/ interdictiile parintilor) si disimulare: dupa ce iti incepi viata sexuala, sa vorbesti in continuare cu mama ta ca si pana acum, asa cum nu s-ar fi intamplat nimic; daca asta vrea sa auda de la tine ca sa fie mandra de tine, atunci asta "serveste-i" in continuare; e greu sa reusesti sa produci o schimbare in ideile preconcepute ale parintilor, la varsta lor. Timpurile s-au schimbat (anii 1800 au trecut de mult); important e ca tu sa realizazi asta si sa iti traiesti viata asa cum vrei si cum iti place tie.
Daca mama te mai ameninta ca te duce la ginecolog, poti sa ii spui ca nu e cazul, ca si pana acum, pentru ca tu tot fata cuminte ai ramas.
Oricum, nu cred ca vreun ginecolog intreg la cap - oricat ar fi el de nesimtit sau neprofesional - ar considera ca trebuie sa-i dea raportul mamei in ce priveste integritatea himenului fetei ei de 22 de ani; ca sa "scape" de mama absurd de grijulie, ar putea sa ii spuna ca "da, e virgina" sau sa ii spuna - de la bun inceput - despre faptul ca himenurile au o anatomie diferita de la o fata la alta, astfel ca e greu de dat un verdict cu certitudine.

Ultima oara a fost editat de jeannie (2014-05-13 02:04:56)

Offline

 

#31 2014-05-15 09:11:53

noname
New member
Inregistrat: 2014-05-01
Mesaje: 27

Re: relatie complicata

Ai perfecta dreptate jeannie...trebuie sa lucrez mult la perceptia mea asupra acestui subiect si o sa vad ce se va intampla...in mod cert ca pe ai mei nu ii pot schimba,schimbarea trebuie sa fie la mn...va multumesc tuturor pentru sfaturi:*

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.