homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vise ciudate-8


#134 2011-09-12 15:27:19

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: vise ciudate

Ultimul vis mai ciudat pe care l-am avut
Eram intr-o casa veche, foarte mare -cred ca era casa bunicilor lui iubi, in care eu nu am fost niciodata. Adica cel putin asa parea in vis pentru ca erau niste persoane pe care nu le cunosteam , plus el si maica-sa, care era foarte nervoasa si nu ne lasa sa umblam prin casa. Eu eram fascinata de felul in care poate arata casa aia, canapele vechi, tablouri, dezordine, camere goale... si la un moment dat a aparut un baietel care in vis era fratele prietenului meu (el nu are frati in realitate).
Vorbeam cu baiatul si el nu stia cine sunt, iar eu ii spuneam ca nici dupa atata timp nu stie ca sunt iubita lui frati-su.

Cand m-am trezit l-am sunat pe al meu si i-am povestit. Mi-a zis ca a avut un frate care a murit dupa ce s-a nascut. Cred ca mi-a mai spus chestia asta acum 4 ani, dar nu i-am dat importanta si chiar uitasem.


Ideea e ca mi mai intampla sa visez lucruri/oameni/locuri pe care nu le-am vazut si mai apoi sa aflu ca exista/ au existat.


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 



#135 2011-09-12 15:32:59

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: vise ciudate

eu am tot visat ca pierdeam trenul de bucuresti, ca cica acolo eram la facultate, care de fapt era trenul de cluj, ca facea doar 3 ore lol dar asta e din cauza ca imi doresc cu ardoare sa plec in cluj, pentru ca acum 2 ani n-am fost in stare forgetit si simt ca nu o sa reusesc nici acum...

si am visat si ca eram gravida, dar nu stiam cum sa-i zic la mami lol si ma tot foiam si invarteam si faceam scenarii lol


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#136 2011-09-12 15:41:44

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: vise ciudate

eu am visat saptamana trecuta ca aveam o fetita, avea numai cateva zile, dar parea mai mare. si am venit cu ea de la spital si a dormit saraca o zi fara sa caraie deloc. eu ma tot gandeam cat de inconstienta sunt ca nu ii dau fetei mancare si ca nu am schimbat-o. vroiam sa o pun la san, dar parca imi era frica sa nu fiu dezamagita ca nu am lapte. ma tot gandeam la ce am mai citit pe forum, la mamici, si mi-am dat seama ca eu nu i-am cumparat nimic, nu aveam nici biberoane, nici lapte praf, nici crema pt sani sa nu fac rani...

cred ca am avut acest vis din cauza ca imi doresc f mult un copil, dar din pacate nu este acum momentul sad


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#137 2012-09-24 22:52:43

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: vise ciudate

@Yoyolina: scuzele mele, is tare incurcata cu toate toppicurile astea pe aici. Dau un copy/paste de dincolo.

Sa va spun ce vis am avut eu de aproape ca devenii paranoica azi
Am visat ca sunt insarcinata in 4 luni, ca aveam cu prietenul meu 6 luni si hopa, eu asteptam un  bebelus, mama voia sa il pastrez (ea care si-a invatat lectia de cand m-a facut pe mine la 18 ani), prietenul meu voia sa ma paraseasca din cauza asta si eu eram tare impacata cu ideea. Partea interesanta abia acum vine. Stau la scoala in banca si ma pomenesc cu o colega ca imi spune ca m-a visat 2 nopti la rand insarcinata. Prima oara  cu dit'ai burtoiu si a 2-a seara cu burtica mai mica in 4 luni ! Mai stau putin imi zice o alta colega ca a visat ca i-am spus eu ca sunt gravida !
Deci nu va spun ce paranoica fusai toata ziua ! Desi iau pastilutele regulat parca tot imi e teama. Ce face psihicul asta din om !


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#138 2012-09-24 22:59:58

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: vise ciudate

am avut ieri visul ala ciudat cu ynna...nu stiu ce-mi veni sa visez asa ceva lol


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2012-09-25 09:59:46

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: vise ciudate

pai detaliaza, sub tongue

Offline

 

#140 2014-05-19 23:00:38

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: vise ciudate

Deci eu incep sa iau visele foarte in serios si incep sa cred ca am niste premonitii. Nu gasesc pe net ceva care sa imi dea mai multe informatii in legatura cu persoanele care viseaza ce o sa li se intample si sunt foarte interesata. Am visat ca ma intalneam cu fostulmeu iubit intr-un anumit loc fiind cu anumite persoane, imbracat in anumite culori si cu anumite accesorii vestimentare. Am visat ca ne prindea directorul la scoala la fumat in spate, ca un prieten cu care nu mai vorbisem de o saptamana o sa aiba un copil si imediat dupa ce i-am povestit mi-a spus ca am dreptate si aflase exact in saptamana aia. Deja lucrurile astea nu mai par coincidente si as vrea sa imi dezvolt partea asta senzoriala dar nu gasesc nimic concret..


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#141 2014-05-20 01:08:40

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: vise ciudate

Partea senzoriala se dezvolta prin mediatie, yoga.. Cauta muzica pentru meditatie si fa exercitii de respiratie profunda. Gasesti pe net ft multe articole despre meditatie si beneficiile ei, daca cauti in engleza..aa si sunt sute de radiouri cu muzica de genul..eu fara nu pot sa adorm..


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#142 2014-05-20 23:30:16

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: vise ciudate

Mutumesc tare Queen. O sa caut mai in detaliu ce mi-ai recomandat smile


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#143 2014-05-21 17:38:35

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: vise ciudate

happy, eu pateam destul de frecvent in timpul liceului asta. visam ceva si apoi se intampla. la un moment dat imi era frica sa nu visez urat si sa se intample si toate visele urate ma feream sa le spun cuiva tocmai ca sa nu se intample. eu nu am vrut sa dezvolt aceasta latura si a trecut de la sine, acum nu mi se mai intampla ceea ce visez


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#144 2014-06-02 22:50:56

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: vise ciudate

@mary: pe mine m-ar incanta sa dezvolt latura asta si spun mereu ce visez ca sa am dovada ca nu mint. Daca as spune dupa ce s-ar intampla nu m-ar mai crede nimeni. Chestia e ca eu simt ce se indeplineste si ce nu. Un alt exemplu a fost cand nu mai vorbisem cu cineva de cateva zile si am visat ca sotia ramasese insarcinata si el mi-a spus ca am dreptate ca a aflat in zilele respective. E ciudat dar in acelasi timp un sentiment unic


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.