homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatia


#1 2014-06-14 10:18:26

roxana988
New member
Inregistrat: 2013-07-25
Mesaje: 15

menstruatia

Buna va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi . iau zoely de aproape un an de zile ( locuiesc in strainatate ) nu stiu daca in ro exista , asa si luna aceasta nu mi-a venit menstruatia , am sunat la un doctor unu mia spus sa-mi fac un test ca nu e normal iar celalalt doctor mia spus sa mai astept cateva zile si sa reincep urmatoarea tableta . Eu fiind foarte stresata am fost la farmacie si iam explicat farmacistei si mi-a spus ca si a a patit asa de cateva ori dar cel mai bine e sa fac un test (mi-a spus ca se poate sa nu-mi fi venit de la schimbarea climei va ) am facut testu si a iesit negativ , dar inca mie frika putin sad nu stiu am un sentiment ciudat . normal eu am 4 zile pauza ( de duminica pana joi) si ultima relatie sexuala am avut-o sambata seara . e ok daca am facut testu vineri ? Eu am reinceput urmatoarea tableta ? credeti ca mai pot avea menstruatie luna aceeasta ?


Va multumesc

Offline

 



#2 2014-06-14 10:20:56

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: menstruatia

cand iei pastile se poate sa-ti mai lipseasca menstruatia; daca le-ai luat corect si ai facut si testul nu ai motive de ingrijorare
daca se intampla asta mai multe luni la rand poti merge sa le schimbi

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.