homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Indragostita sau doar o iluzie?!


#1 2014-07-11 00:53:42

Ioana17
Full member
Inregistrat: 2010-06-03
Mesaje: 214

Indragostita sau doar o iluzie?!

Buna.

Ma confrunt de cateva zile cu o problema ca sa-i spun asa si nu stiu ce sa fac. Apelez cu incredere aici deoarece intotdeauna cand am avut o problema, ati fost prompti si m-ati ajutat sa o rezolv. Sa va spun de unde a inceput totul.

In primul rand, sunt implicata intr-o relatie de 2 ani si jumatate. Prietenul meu e mai mic ca mine cu aproximativ 3 ani. Ca sa fiu scurta si directa ( nu as vrea sa va plictisesc cu prea multe detalii ) am avut o relatie ok, cu bune si cu rele ca si in fiecare cuplu.. dar am trecut peste.

Problema e ca momentan ma confrunt cu o stare de confuzie destul de ridicata. Sa va spun si de ce.

De cand am luat vacanta, am decis sa ma apuc de sala. Totul bine si frumos, dar aici am intalnit un tip care e cu 6-7 ani mai mare decat mine ( mentionez ca eu am 21, merg pe 22 ) . E din acelasi oras cu mine dar pana acum niciodata nu am vorbit ..daca va vine sa credeti ..pana acum 2 luni nici nu l-am vazut vreodata.
El e singur ..
A terminat facultatea pe care o urmez eu si de aici am intrat in vorba. Merg in fiecare zi la sala, seara pentru ca atunci am timp ..si atunci vine si el. De fiecare data intra in discutie cu mine, vorbim pe facebook si imi da de inteles ca ma place.. M-a invitat chiar si la o cafea.

O sa sune ciudat ceea ce o sa zic acum dar imi asum.. imi place tipul ( stiu ca nu e normal ) dar nu vreau sa va mint si mai ales sa ma mint.
Cand il vad simt o stare de bine, cand vorbim la fel, ma gandesc la el..  mi-e frica ca m-as putea indragostii de el..

Ce sa fac? Ce ma sfatuiti ?


Cea mai calda amagire are cel mai rece sfarsit ! >smile

Offline

 



#2 2014-07-11 09:23:50

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Indragostita sau doar o iluzie?!

pai,ioana,eu zic ca e f simplu.cand apare alta persoana pe care o placi sau te indragostesti,cealalta persoana din viata ta  nu mai e ce vrei.ii spui ca s-a terminat,sunteti tineri si mergeti inainte!viata nu sta in loc la varsta asta,cand nu aveti nicio obligatie.pt ce sa pierzi timp intr-o relatie?de complezenta?mult succes!acum e timpul sa experimentezi,mai tarziu e timpul pt altceva.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#3 2014-07-11 11:15:37

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: Indragostita sau doar o iluzie?!

gandeste-te daca mai simti ceva pt prietenul tau sau a intervenit monotonia si e doar o obisnuinta..
Vezi ce alegi sa nu dai cioara din mana pe vrabia de pe gard.


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#4 2014-07-11 12:01:02

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Indragostita sau doar o iluzie?!

mda, asta-i din categoria "hai sa despicam firul in 4 si sa cautam probleme in relatia actuala, pentru ca a aparut altul mai bun"
probabil trebuia sa incepi cu ce te nemultumeste in relatia actuala, dar n-ai spus nimic de asta, ce n-a mers in acesti 2 ani si jumatate, etc. iar faptul ca ati trecut impreuna peste toate, inseamna ca e ok, asta e viata de cuplu, cu bune si rele. acum ce faci, te desparti de actualul doar pt ca iti place de asta nou? ca sa fiu sincer mie nu-mi plac chestiile de genu si urasc persoanele care fac asta doar din curiozitate.. adica nu cred in treaba asta: iubesti pe cineva, apare altul, apoi brusc nu prea mai simti nimic pentru primul.

asta de la sala stie ca ai prieten? daca da, de ce se mai da la tine?

Ultima oara a fost editat de sub (2014-07-11 21:33:53)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#5 2014-07-12 15:18:27

Toriana
Sr. member
Inregistrat: 2010-10-18
Mesaje: 1804

Re: Indragostita sau doar o iluzie?!

Eu iti spun ca ar trebui sa astepti sa vezi cum evoleaza lucrurile, nu are sens sa iti faci foarte multe sperante de acum. Totul depinde de cum decurge relatia ta actuala. Probabil ati intrat in rutina si orice este nou iti pare mai interesant.


Prostia este infinit mai fascinanta decat inteligenta, inteligenta are limitele ei, prostia nu. lol

Mi-ai spus ca ma iubesti, iar prin fapte mi-ai dovedit cat de putin.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.