homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vacanta in afara romaniei-48


#894 2012-04-30 17:18:58

lalky
Full member
Inregistrat: 2008-07-20
Mesaje: 276

Re: Vacanta in afara romaniei

la primul ps m-am referit ca-s incepatoare din octombrie si mi-e cam frica cu masina de una singura poate ma ratacecesc sau cine stie...cu toate ca am navigatoru ..trebuie sa fiu atenta la drum, la semne, etc... reactionez prea tarziu cand trebuie sa iau vreo curba (si ce curbe iauuuuu )...nu sunt perfecta stiu ..pana acum n-am fost numai in oras cu masina la lucru . si acum 2 saptamani am fost la o cetate tot cu masina si cu  navi ca altfel nu ma descurc.


o sa plec singura ca asa imi doresc eu +ca e prima oara cand fac chestia asta de una singura ...sunt multi oameni (am citit pe multe forumuri ) care au calatorit singuri si le-au placut la unii da la altii nu, depinde.

Offline

 



#895 2012-04-30 18:17:58

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Vacanta in afara romaniei

nu vreau sa te descurajez dar acei multi oameni probabil au mai mult decat cateva luni de condus prin oras. sper ca stii la ce te incumeti, va fi obositor avand in vedere distantele pe care va trebui sa le parcurgi. chiar esti in stare sa conduci o zi intreaga, zile la rand (pana la destinatii +vizitele din jur)? pauzele de 10-20 min nu le mai pun la socoteala ca sigur nu le vei simti.
  si ca sa fiu on-topic: intai se stabileste un buget si un traseu aproximativ. dupa calculele cu benzina, cazare, mancare, vizite + o suma pentru situatii neprevazute mai scazi sau adaugi puncte de interes.
  pentru cazare eu recomand booking.com
  cat despre rataciri, daca urmaresti indicatoarele si ai un sistem de navigatie bun, o sa fie totul ok.


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#896 2012-04-30 18:42:23

lalky
Full member
Inregistrat: 2008-07-20
Mesaje: 276

Re: Vacanta in afara romaniei

stiu green fairy ca nu-i usor sa conduci atat de mult prin alte parti mai ales ca eu sunt si incepatoare si-n afara de orasul meu n-am condus....nu ma descurajezi deloc, m-am gandit si eu la chestia asta nu.-i asa usor...nu stiu daca se poate altfel cu autobuz ceva..cu trenu nu prea vreau...

Offline

 

#897 2012-04-30 20:17:24

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta in afara romaniei

singurica-singurica mergi?
eu nu m-as incumeta dar eu sunt o fricoasa
plus ca nu m-as incumeta nici sa conduc atatia km

eventual incepe si tu cu un tur de romania de una singura daca tii mortis! si mai pe la anul in europa

Offline

 

#898 2012-04-30 20:31:19

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Vacanta in afara romaniei

poti incerca un circuit ceva prin europa, cu autocarul. intereseaza-te pe la agentiile de turism. sau in cel mai bun caz, ia niste prieteni care au permis cu tine. singura si neexperimentata nu te sfatuiesc.


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

 Publicitate


loading...

#899 2012-04-30 20:59:53

lalky
Full member
Inregistrat: 2008-07-20
Mesaje: 276

Re: Vacanta in afara romaniei

annabell da singura as vrea si sincer si eu sunt o fricoasa de numa...vreau in europa ptr ca nu sunt in tara si in ro nu vreau..

green ai dreptate ar trebui sa ma interesez ptr autocare ceva dar....n-as vrea nici in grup cu altii pe care nu-i cunosti  sa stai dupa ei la tot pasul + daca ma duc cu autocarul prin agentie acolo este ghid..si ghizii astia atata dau din gura si tre sa-i asculti despre ce vb cu toate ca nu ma intereseaza si sincer..sincer nici nu stiu ce vreau..

si da as vrea singura ptr ca am fost intr-o vara la ibiza cu un fost prieten si cu varu lui . crede-ma n-o fost fain deloc .. as fi vrut si eu sa vad un loc ceva nu numa disco ca deala vad peste tot ..ptr mine un concediu inseamna nu numai sa mergi la disco cum fac tinerii in ziua de azi, ptr mine inseamna foarte mult unde ma duc nu neaparat cu cine..locul, oamenii , cultura lor etc..deaia vreau singura nu stau la cheremu nimanui.

era fain daca aveam carnet de wohnmobil masina unde sa si poti sa dormi cu de toate in ea dar asa...

cred ca pana la urma ma enervez si ori m aduc la mare ( singura)ori nu ma mai duc nicaieri, ori ma duc in ro la soramea(aveam de gand sa merg si acolo dar dupa ce veneam de unde mi-am propus) ori imi iau masina si ma duc de capu meu prin germania..

m-am gandit ca daca altii pot sa mearga singuri eu de ce nu pot? au curaj eu de ce n-as aveacuraj? vad ca nu-s asa de curajoasa cum am crezut ..

Ultima oara a fost editat de lalky (2012-04-30 21:06:26)

Offline

 

#900 2012-04-30 21:11:26

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta in afara romaniei

atunci intai in germania si apoi prin romania si la anul prin europa smile
na..la urma urmei faci cum crezi

Offline

 

#901 2012-04-30 21:17:47

lalky
Full member
Inregistrat: 2008-07-20
Mesaje: 276

Re: Vacanta in afara romaniei

am sa vad ce-o sa fac mersi de sfaturi ata tie cat si lui green smile

Offline

 

#902 2014-07-16 20:29:10

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Vacanta in afara romaniei

Hello girlies, vreau sa merg intr-un weekend prelungit in Bulgaria pe litoral si as vrea cateva sugestii pentru hoteluri, am fost si anul trecut la un hotel de 3 stele dar la care nu mi-a placut mancarea, as vrea totusi anul asta ceva ca lumea unde sa ma simt bine. M-am uitat la tot felul de recomandari pe formuri si lumea zicea sa merg la 5 stele, Iberostar etc unde un weekend 2 pers costa 3000lei All Inclusive. Vreau ceva la un pret rezonabil.
Deci a fost cineva la bulgari si s-a intors multumit ? smile nu ma intereseaza neaparat o statiune anume

Gracias


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.