homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Lucruri pe care ma bucur ca le-am descoperit/pe care le-as face altfel


  • Index
  •  » Discutii diverse
  •  » Lucruri pe care ma bucur ca le-am descoperit/pe care le-as face altfel

#1 2014-03-10 17:09:09

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Lucruri pe care ma bucur ca le-am descoperit/pe care le-as face altfel

Propun sa scriem aici lucrurile pe care ne bucuram ca le-am descoperit, mai importante sau mai marunte, fie ca este vorba de produse, de un mod de a proceda, etc. De asemenea lucrurile la care am luat plasa sau pe care le-am face altfel.
Incep eu:
- masina de spalat vase - indispensabila la casa omului. Nu stiu ce mi-a luat atata sa-mi dau seama.
-zacusca Naturello- singura cu gust de zacusca de casa
- mazarea Delhaize 365 de la Megaimage- dulce si buuuuna

Ce as face altfel:
- cand as mobila casa as avea grija ca TOATE corpurile de mobilier sa fie pana in tavan. Oricat de ciudat pare la inceput, spatiul de depozitare va deveni, la un moment dat insuficient...


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 



#2 2014-03-10 19:17:23

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Lucruri pe care ma bucur ca le-am descoperit/pe care le-as face altfel

Eu ma bucur ca am avut inspiratia sa imi prind sifonierul de perete pt ca era sa cada peste mine acum vreo luna (deoarece sunt scunda si m-am urcat pe un raft sa ajung la altul rodnar ).. Si la fel ca Rose, e bine sa ai mobila pana in tavan, conteaza la spatiu.. Noi asa avem sifonierul.


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#3 2014-03-11 12:51:21

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Lucruri pe care ma bucur ca le-am descoperit/pe care le-as face altfel

am gasit despre arsuri ca e bine sa pui faina imediat pe pielea oparita va . eu stiam de sare, zahar sau miere si personal mi-a facut bine sarea (cred).

Ultima oara a fost editat de jeannie (2014-03-11 12:51:44)

Offline

 

#4 2014-06-26 00:20:28

Aniela Ionescu
New member
Inregistrat: 2014-05-05
Mesaje: 16

Re: Lucruri pe care ma bucur ca le-am descoperit/pe care le-as face altfel

Ma bucur ca am descoperit:
- (sau mai bine zis, am fost inspirata sa imi cumpar) manusi de menaj pentru atunci cand spal vase, cand fac curat in bucatarie/ baie cu produse mai periculoase sau cand spal anumite haine, in special cand folosesc clor. Pentru 4-5 lei perechea merita!
- uleiul pentru cuticule (nu conteaza firma, oricare e bun atata vreme cat contine uleiuri naturale) pentru ca sunt putin obsedata cu spalatul pe maini si din cauza asta, cuticulele mele au de suferit;
- detergentul Denk mit ultra sensitive- fara parfum, coloranti, conservanti. Costa 20 lei 1,2 kg si m-a ajutat intr-o problema de ordin ginecologic. Il folosesc numai pentru spalarea lenjeriei intime;
- conservele pentru animale Coshida- contin 40%(fata de restul care contin 4-5 %) carne si costa numai 2,5 lei si se gasesc in Lidl;
- crema cu extract total de galbenele farm. D. Baciu- m-a scapat de o usoara infectie in urma unor zgarieturi;
- Crema protectoare pentru buze Helioplant- foarte buna, hridatanta si dezinfectanta.
Si cred ca lista mai poate contiuna mult, insa nu imi mai amintesc...

Offline

 

#5 2014-08-04 12:11:41

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: Lucruri pe care ma bucur ca le-am descoperit/pe care le-as face altfel

Alt desert minunat care se face in 5 minute. L-am descoperit cand ma luase o pofta nocturna de dulce. Chec cu cacao in cana la cuptorul cu microunde dupa reteta Laurei Sava. E minunat!


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum


  • Index
  •  » Discutii diverse
  •  » Lucruri pe care ma bucur ca le-am descoperit/pe care le-as face altfel

   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.