homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cununie civila in regim de urgenta si schimbare acte de identitate


#1 2014-08-04 13:08:25

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Cununie civila in regim de urgenta si schimbare acte de identitate

Buna fetelor,
Ma adresez voua, deoarece comunitatea este mare si poate stiti cate ceva care ma poate ajuta:
acum ca ne-am decis sa pastram copilul (am postat pe alta pagina) trebuie sa mergem in Romania pentru a face cununia civila si pentru a-mi schimba actele. Problema este insa ca prietenul meu are doar 5 zile de concediu si nu stim daca ne putem incadra.....stim ca putem face analize (cu bani) si sunt gata in 2 zile dar la primarie se poate oare in regim de urgenta? si apoi daca se poate care ar fi taxa, pentru ca nu am gasit (cel putin la primaria sector 2 bucuresti, nici un fel de informatie) si actele (buletinul si permisul) in regim de urgenta cat ar dura?
Daca ne puteti ajuta cu ceva informatii va rog mult nu ezitati smile

multumesc anticipat


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 



#2 2014-08-04 17:44:22

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Cununie civila in regim de urgenta si schimbare acte de identitate

Se poate civila in regim de urgenta cu aprobarea primarului din localitatea respectiva si cu motive intemeiate. Poate suna cineva din tara sa se intereseze.
La buletin parca era termen de 48 ore


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#3 2014-08-04 19:19:53

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Cununie civila in regim de urgenta si schimbare acte de identitate

Eu ma cam indoiesc ca poti face buletinul si permisul atat de repede. Analizele le faci intr o zi cu niste bani in plus. Cununia ar trebui vb de pe acum sa fiti siguri ca este timp, asta daca sunteti dintr un oras mare. Dar schimbatul actelor..hmmm, permisul vine de la bucuresti. Si nu l poti schimba fara buletin. Cam putin cinci zile sad

Offline

 

#4 2014-08-04 20:03:51

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Cununie civila in regim de urgenta si schimbare acte de identitate

Buletinul se poate face in regim de urgenta...2-3 zile. Permisul nu stiu...

Offline

 

#5 2014-08-04 20:14:03

pink_pop
Platinum member
De la: buc
Inregistrat: 2010-05-31
Mesaje: 17154

Re: Cununie civila in regim de urgenta si schimbare acte de identitate

buletinul l-am facut in regim de urgenta. a doua zi, dimineata era gata. am cerut in regim de urgenta pe motiv ca plec din tara in 3 zile
pentru permis poti sa faci procura  parinitlor sa-l ridice la un notar si apoi pot sa ti-l trimita prin curierat
dar daca locuiesti in alta tara de ce nu-ti schimbi permisul acolo, din moment ce acolo vei conduce cel mai probabil?


viata e roz si roz e lumea toata! hjartahjartahjarta

can a woman make you a millionaire ..yes, but only if you are a billionaire

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-08-05 12:38:17

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Cununie civila in regim de urgenta si schimbare acte de identitate

multumesc mult de raspunsuri fetelor, buna idee pink...nu ma gandisem la varianta asta o voi lua in calcul.

Dar pentru viitorul meu sot, isi face domiciliul pe adresa parintilor mei, trebuie doar sa il ia parintii mei in spatiu sau aveti vreo idee?

multumesc mult


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#7 2014-08-05 12:39:48

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Cununie civila in regim de urgenta si schimbare acte de identitate

trebuie doar sa vina proprietarul cu el si cu actul de proprietate cand isi face buletinul ca sa declare ca sta acolo

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.