homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Lipsa stimularii in timpul actului.


#1 2014-09-16 17:15:08

ecaterina9999
Membru
Inregistrat: 2014-09-16
Mesaje: 4

Lipsa stimularii in timpul actului.

Buna! Am si eu o nelamurire care imi mananca zilele... Nu simt placere in timpul actului sexual. Ma excit inainte foarte tare, si daca imi face sex oral imi place foarte mult, dar in momentul in care isi introduce penisul...stop. nu mai simt nimic. Absolut nimic, nu mai sunt excitata, si stau doar sa ii fac pe plac. De marime nu ma pot plange... buga  .. chiar deloc. Si stie ce sa faca. Care mi-o fi problema ?  kapitulation

Offline

 

#2 2014-09-16 17:34:42

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Lipsa stimularii in timpul actului.

pai nu cred ca ai nicio problema, cela mai multe femei au nevoie si de stimulare clitoridiana pentru a ajunge la orgasm
asa ca puteti continua sa faceti asta si in timpul penetrarii (tu sau partenerul) sa vezi daca e mai bine
tu de una singura reusesti sa ai orgasm ? poti experimenta sa vezi ce iti face placere si sa aplici apoi cand sunteti impreuna

Offline

 

#3 2014-09-16 17:42:45

ecaterina9999
Membru
Inregistrat: 2014-09-16
Mesaje: 4

Re: Lipsa stimularii in timpul actului.

Asta e problema. In timpul penetrarii...parca nu ma penetreaza... nici vorba de orgasm. nici nu i-o simt. Dar in schimb, cand foloseste...limba sau degetele de exemplu, ma simt foarte bine.

Offline

 

#4 2014-09-17 12:59:29

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: Lipsa stimularii in timpul actului.

simti putin disconfort atunci cand te penetreaza? si eu am avut o perioada asa,deoarece putin ma durea fiecare penetrare,am incercat in timp sa stau mult mai relaxata,sa nu ma mai gandesc ca gata,odata introdusa nu simt nimic si in plus,puteti continua stimularea cu degetele si in timpul partidei,te poate ajuta mult. experimentati si vezi daca reusesti smile

Offline

 

#5 2014-09-17 13:35:38

cleopatr@
Full member
Inregistrat: 2010-01-19
Mesaje: 632

Re: Lipsa stimularii in timpul actului.

si eu am problema asta,si tin sa spun ca cu vechiul partener nu o aveam deci am ajuns sa cred ca tine de partener daca simti disconfortul asta sau nu.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-09-17 14:37:46

ecaterina9999
Membru
Inregistrat: 2014-09-16
Mesaje: 4

Re: Lipsa stimularii in timpul actului.

Miss_B, nu simt absolut nimic. Parca stau normal, niciun discomfort, dar nici placere... nu am simtit placere deloc. Dar nici durere. Cleopatra, am problema asta cu toti partenerii. Deci nu e problema la el...

Offline

 

#7 2014-09-17 18:35:01

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Lipsa stimularii in timpul actului.

sau probabil te umezesti asa tare incat nu mai exista frecare, si nu mai simtiti nimic, nici unul (am citit un articol pe tema asta).


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#8 2014-09-17 19:32:21

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Lipsa stimularii in timpul actului.

e-Kat, stai linistita, nu ai nimic...cred ca nu esti defecta smile  (e doar paranoia voastra a fetelor sa va stresati din orice...).
Dupa cum spui tu nu simti placere in timpul actului sexual, dar te exciti foarte tare inainte...si daca iti face sex oral iti place foarte mult (chiar asa ai scris tu)... , dar si astea (preliminariile dinainte si sexul oral ) drool  tot act sexual se numeste, desi mi se pare aiurea sa-l numesti act (parca ar fi o opera de teatru rotfl ): it's just sex:) ...
nu te obsesiona pe treaba cu penisul bagat sau scos, daca tie iti place mai mult oral sau orice altceva (nu dau exemple  majoreta smile )...sunt convins ca-l poti convinge si pe el sa vrea: de exemplu il pui sa-ti faca oral sau orice-ti place fara penetrare, pana te innebuneste si ai orgasm, si pe urma faci invers...ii faci tu oral 100% sau 90% oral si 10% penetrare, aproape cat s-o ude doar:)
asa tu nu te mai simti (prea) aiurea ca nu ai "emotii" cand "pompeaza" in tine si tu te gandesti la lista de cumparaturi pentru a doua zi sau la cerceii pe care vrei sa ti-i cumperi:))si totul perfect, toata lumea multumita:)
mi se pare mie sau e ffff simplu?
smile
paz y amor!smile


fucking perfect...

Offline

 

#9 2014-09-17 23:38:44

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Lipsa stimularii in timpul actului.

bai ce exprimari ai  roll
asa ceva...


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#10 2014-09-18 20:29:36

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Lipsa stimularii in timpul actului.

ma bucur ca-ti place, sub smile


fucking perfect...

Offline

 

#11 2014-09-18 22:04:59

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Lipsa stimularii in timpul actului.

offtopic luis, ti-ai facut o clona sau un fan ?
http://forum.anticonceptionale.ro/t4120 … rcina.html

Offline

 

#12 2014-09-19 11:13:42

ecaterina9999
Membru
Inregistrat: 2014-09-16
Mesaje: 4

Re: Lipsa stimularii in timpul actului.

Multumesc de ajutor, fetelor.

Offline

 

#13 2014-09-19 13:11:02

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Lipsa stimularii in timpul actului.

heimdarlin' nu e clon si cred ca nici fan nu e....habar n-am ce a vrut sa zica ...


fucking perfect...

Offline

 

#14 2015-05-27 15:25:28

Cristina A. Boca
New member
Inregistrat: 2008-06-15
Mesaje: 42
Site

Re: Lipsa stimularii in timpul actului.

Ecaterina, ...faţă de plăcerea pe care (cred că) o resimţi anterior, depinde la ce plăcere sau la ce nivel de plăcere te aştepţi ?n cazul copulaţiei. E perfect că sexul oral ?ţi conferă plăcere, ?nsă trebuie să ai ?n vedere că penetrarea vaginală şi mişcările penetrative specifice presupun alte zone/ alt tip de stimulare.
Printre altele, chiar dacă zici că stai doar ca să-i faci pe plac, ar trebui să ?ţi propui să cooperezi, să te implici, şterg?nd din g?ndurile tale ideea că asta nu te excită. N-ar fi rău să-ţi propui să iei tu iniţiativa şi să soliciţi să fii penetrată ?n momente ?n care te resimţi foarte excitată. Sau să propui tu poziţia ? eventual, tu deasupra.
Altfel, de ce crezi că nu-ţi place? Trebuie să ai măcar o presupunere...


Traieste - frumos - clipa! Cu inteligenta si imaginatie!
(Mesajele furnizate in acest spatiu sunt numai orientative.)

Offline

 

#15 2018-07-17 15:26:04

marialuciana
Membru
Inregistrat: 2018-03-16
Mesaje: 0

Re: Lipsa stimularii in timpul actului.

Încercați ceva jucării care să te scape de stres. Ce zici de aceste jucării: https://www.lovebuz.ro/brands/lovense/ ?

Offline

 

#16 2018-07-17 15:43:48

marialuciana
Membru
Inregistrat: 2018-03-16
Mesaje: 0

Re: Lipsa stimularii in timpul actului.

Încercați ceva jucării care să te scape de stres. Ce zici de aceste jucării: https://www.lovebuz.ro/brands/lovense/ ?

Offline

 

#17 2019-06-27 08:59:04

wangzha
New member
Inregistrat: 2019-06-27
Mesaje: 31

Re: Lipsa stimularii in timpul actului.

You are sure to find something of your liking when shopping from either a Coach Factory Outlet Onine Login or outlet for a Coach Handbags Clearance or whatever you choose. To save big bucks on your Coach Factory Store or Michael Kors Outlet Sale anything, try shopping online. The best place to shop for gorgeous Michael Kors Outlet Online Store ,shoes, and accessories is online. There are many types of Michael Kors Handags On Sale Outlet that a lady can carry, but the classic elegance and timeless style of the classic Coach Handbags Outlet is simply impossible to beat.

In addition to the Michael Kors Bags On Sale, the Michael Kors Clearance Bags also makes a number of excellent leather accessories including many fine belts and wallets. Pairing a classic handbag or purse from Coach Outlet Store Online Free Shipping with a number of other great MK Outlet Sale is a great way to show off your personal taste and style and make a true fashion statement. When considering a high priced purchase like a classic Coach Handbags Outlet it is of course important to shop carefully.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.