homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Belara


#1 2014-11-17 16:44:49

Sheri
Full member
Inregistrat: 2010-03-02
Mesaje: 176

Belara

Buna fetelor, sunt curioasa daca mai exista printre voi persoane care iau Belara si daca da as vrea sa stiu cum v-ati simtit cu aceste anticonceptionale.
Am trecut de la Karissa la ele pentru ca nu imi mai placea cum incepuse sa arate tenul meu si am inteles ca Belara ar trebui sa ma ajute in privinta asta.

Am trecut de jumatatea primei folii si de vreo 3 zile am niste dureri de sani groaznice. Nu stiu in cat timp ar trebui sa apara remedierea aspectului tenului, dar nici aici nu pot sa zic ca sunt schimbari, de fapt am senzatia ca e mai rau, am deja cateva cosuri nou aparute, dureroase, doua pe spate si unul pe fata, toate pe sub piele si aveam deja o mica zona  pe obrazul drept spre gat cu doua cosuri pe sub piele pe care le-am tinut sub control in ultimele doua luni si care acum vad ca au inceput sa se inflameze si sa ma manance.

In trecut am luat Desorelle (am observat ca are aceeasi concentratie de etinilestradiol 0,03 ca si Belara) care la fel mi-au facut mai mult rau decat bine, mai ales ca in perioada aia am avut tot asa dureri de sani si am descoperit ulterior ca am un fibroadenom la sanul drept care ulterior, cand am revenit la karissa, a stagnat si nu a mai crescut in dimensiuni.

Acum sunt foarte sceptica si nu stiu ce sa fac, nu vreau sa ma umplu de cosuri si nici sa evolueze iarasi in dimensiuni fibroadenomul respectiv. Imi dau seama ca organismul are nevoie de timp sa se adapteze la noua concentratie de hormoni, dar pe de alta parte toate aceste efecte secundare ma sperie.

Ultima oara a fost editat de Sheri (2014-11-17 16:45:20)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.