homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Desirett 75 mikrogramm


#1 2014-11-20 13:38:45

blue_eyes
Full member
Inregistrat: 2007-09-21
Mesaje: 788

desirett 75 mikrogramm

Buna, am o mare intrebare la voi si sper ca ma puteti lamurii ca de fiecare data .
de 3 ani de zile nu am mai luat antibebe,din Motive de sanatate. acum am inceput sa iau desirett de 4 zile , la spusele medicului ginecolog. pana acum  3 ani am luat microginon,  desirett sunt total diferite de ele pentru ca au doar Progesteron,iar de cand le iau am Probleme mari cu ,caldurile? adica pana acum nu mai puteam de frig si ma acopeream noaptea cu 2 paturi acum am doar una si transpir foarte tare sad ,oare sa fie din cauza pastilelor?  mai foloseste cineva asa ceva ? din cate am inteles inca sunt noi pe piata.....
  va multumesc
           cu drag
    Ana

Offline

 



#2 2014-11-20 18:34:55

daenarys
Vizitator

Re: desirett 75 mikrogramm

blue,dar de ce iei ac pe baza doar de progesteron?alaptezi?ai contraindicatie la contraceptivele care contin si estrogen?

 

#3 2014-11-20 22:42:36

blue_eyes
Full member
Inregistrat: 2007-09-21
Mesaje: 788

Re: desirett 75 mikrogramm

daenarys , asta mi-a dat ginecologul ...zice ca sunt singurele pe care le pot lua, cauza este ca acum 2 ani am avut Probleme foarte mari cu inima....infarct, reanimare, lista de asteptare de transplant...i...acum sunt bine fara transplant sau alta operatie, inima si-a revenit in mare parte, si vreau  sa ma simt iarasi femeie sa zicem asa...sotul meu nu suporta prezervativele ,iar eu nu vreau sterilett cred ca am zis bine... iar astea sunt singurele pile care zice doctorul meu  sunt bune pentru mine avand  in vedere problemele de sanatate dinainte...

Offline

 

#4 2014-11-21 07:29:47

daenarys
Vizitator

Re: desirett 75 mikrogramm

blue,am inteles....
eu as merge sa vorbesc si cu un medic de planning.dupa mintea mea s ar putea trasnpiratiile de care vorbesti sa fie din cauza ac.

 

#5 2014-11-21 11:17:40

blue_eyes
Full member
Inregistrat: 2007-09-21
Mesaje: 788

Re: desirett 75 mikrogramm

multumesc mult puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-11-23 20:05:31

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: desirett 75 mikrogramm

blue_eyes a scris:

Buna, am o mare intrebare la voi si sper ca ma puteti lamurii ca de fiecare data .
de 3 ani de zile nu am mai luat antibebe,din Motive de sanatate. acum am inceput sa iau desirett de 4 zile , la spusele medicului ginecolog. pana acum  3 ani am luat microginon,  desirett sunt total diferite de ele pentru ca au doar Progesteron,iar de cand le iau am Probleme mari cu ,caldurile? adica pana acum nu mai puteam de frig si ma acopeream noaptea cu 2 paturi acum am doar una si transpir foarte tare sad ,oare sa fie din cauza pastilelor?  mai foloseste cineva asa ceva ? din cate am inteles inca sunt noi pe piata.....
  va multumesc
           cu drag
    Ana

Cel mai probabil e din cauza contraceptivelor. Marca asta e posibil sa fie noua pe piata insa exista alte contraceptive doar cu progesteron de mai mult timp pe piata romaneasca. Eu zic insa sa le dai o sansa, o luna-doua. Oricum, intre timp poate ar fi utile niste analize hormonale. Nu stiu nici citi ani ai...


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#7 2014-11-24 09:52:54

blue_eyes
Full member
Inregistrat: 2007-09-21
Mesaje: 788

Re: desirett 75 mikrogramm

doctoressa multumesc mult, eu am 28 de ani si locuiesc in Germania...azi am sunat la doctor si mi-am facut programare la ginecolog pentru ca de sambata acumulez si apa in picioare, probabil trebuie sa le schimb...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.