homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cazul meu un baiat singur de 26 de ani


#1 2015-01-03 09:40:04

MC
Membru
Inregistrat: 2015-01-03
Mesaje: 4

Cazul meu un baiat singur de 26 de ani

Bun gasit si la multi ani ! Ma numesc MC am 26 de ani si sunt absolut singur fara prietena sau familie. Am locuinta mea care nu e in cea mai ok stare adica m-a prins iarna lucrand la ea si nu am nici o camera gata. Probabil si asta ma impiedica sa relationez acum cu o fata fiindca nu as avea unde sa o aduc, eu dorm intr-o camera jalnica. Intrebarea mea este daca as avea ok acasa asta mi-ar da o incredere mai mare in a cunoaste o fata ? chiar daca salariul ar fi 700 ron. Seful meu a intervenit mult peste intimitatea mea, chiar ar vrea sa stau 20 din 24h la servici si sa nu am o prietena, mai bine sa i-au calea bisericii cica dance
Daca i suport astea si peste un timp 2-3 ani eu ma vad in stare sa o i-au din loc spre alt job nu o sa fiu batran ca sa gasesc o prietena ? avand 30 de ani.

Offline

 



#2 2015-01-03 15:39:23

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: Cazul meu un baiat singur de 26 de ani

Buna si bun venit printre noi !
Eu nu cred ca ai dat toate datele problemei. Singuratatea nu este o boala. Este foarte bine ca te poti intretine singur. De ce nu iti cauti alt job daca cel actual iti consuma tot timpul?
Referitor la o prietena, ai un anturaj, ai prieteni/amici? Ati incercat sa iesiti, sa va cunoasteti putin si in afara orelor de munca?


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

#3 2015-01-03 15:47:44

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Cazul meu un baiat singur de 26 de ani

Salut! poti incepe prin a relua legaturile cu colegii de generala si liceu. Facebook-ul e ok din punctul asta de vedere (ma rog folosit cu masura ... nu inseamana ca tb sa stai cate 3 sau 4 ore pe zi pe facebook). Nu e lucru putin sa ai casa ta chiar daca inca lucrezi la amenajarea ei, sa stii ca multi tineri de varsta ta nu au reusit sa faca asta smile si de asemenea nu e lucru putin ca te poti intretine singur (multi nu au serviciu ... ) daca simti ca te copleseste mulnca incearca sa gasesti altceva ... ai o facultate? din ce oras esti?

Ca sa iti raspund la intrebare, da, probabil ca daca ai termina casa ai avea mai multa incredere in tine (si mai mult timp cu siguranta). Eu stiu ce inseamna sa te muti ... sa reamenajezi ... sa ai si serviciu... si un doctorat pe deasupra (in cazul meu) si e f stresant  box trebuie sa fii optimist!

Ultima oara a fost editat de ciresica_oky_doky (2015-01-03 15:50:05)


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#4 2015-01-03 17:00:49

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Cazul meu un baiat singur de 26 de ani

de curiozitate, stai la sat sau la oras? locuinta din ce bani o faci, te ajuta cineva?
e mai greu sa-ti gasesti o fata care sa vrea ceva serios cu tine in conditiile date, dar nu imposibil smile
bafta!

Ultima oara a fost editat de sub (2015-01-03 17:01:08)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#5 2015-01-03 18:03:20

MC
Membru
Inregistrat: 2015-01-03
Mesaje: 4

Re: Cazul meu un baiat singur de 26 de ani

Buna. Nu am mai vorbit cu fostii colegi cei drept, am sa merg pe fb pentru a-i gasi daca au si ei fb. Cand am iesit la o cafea sau un suc, se intampla sa fiu grabit pentru treburile de acasa, iar in trecut cand am mai iesit si erau fete am vazut ca nu le plac, probabil ca eu ma imbrac mai ieftin cu chinezaraie sau ca fetele vor pe unul realizat deja. Am facultate, ba chiar doua terminate. Sunt din provincie. Stau la oras la casa. Sunt pe banii mei numai.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2015-01-03 18:09:04

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Cazul meu un baiat singur de 26 de ani

pai si casa e a ta, sau cum ai dobandit-o, daca nu-s prea indiscret? dintr-un salariu de 700 iti permiti sa lucrezi la casa si sa si traiesti?


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#7 2015-01-03 18:21:28

MC
Membru
Inregistrat: 2015-01-03
Mesaje: 4

Re: Cazul meu un baiat singur de 26 de ani

e data de o matusa si atata am.

Offline

 

#8 2015-01-03 18:27:40

Diananaid
Hero member
Inregistrat: 2010-12-24
Mesaje: 2212

Re: Cazul meu un baiat singur de 26 de ani

problema ta cea mai mare nu e casa in momentul de fata, ci jobul. chiar daca ti-ai gasi o prietena, cum crezi ca ai s-o impaci daca seful iti cere sa stai 20h la serviciu? e greu, dar incearca sa te reorientezi. ia in calcul si strainatatea.


Tu siempre me respondes: quizas, quizas, quizas...

Offline

 

#9 2015-01-03 18:59:50

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Cazul meu un baiat singur de 26 de ani

cu 2 facultati (apropo, ce ai terminat? sunt macar inrudite?), ar trebui sa iti gasesti ceva cat de cat decent si aici, totul e sa vrei


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#10 2015-01-03 19:14:02

MC
Membru
Inregistrat: 2015-01-03
Mesaje: 4

Re: Cazul meu un baiat singur de 26 de ani

Da e jobul aici surubul ca sa zic asa, si pentru ca primesc mai mult decat altundeva n-am decat sa las fete si toate..desi mai tarziu mi-ar parea rau.

Offline

 

#11 2015-01-04 17:19:45

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Cazul meu un baiat singur de 26 de ani

MC a scris:

Da e jobul aici surubul ca sa zic asa, si pentru ca primesc mai mult decat altundeva n-am decat sa las fete si toate..desi mai tarziu mi-ar parea rau.

eu nu inteleg, mai devreme ai zis ca ai 700 lei iar acum ai spus ca la actualul loc de munca castigi mai mult ca in alte parti ...
programul e o problema destul de mare in calea unei relatii si da, ar fi bine sa gasesti ceva cu un program normal ...

cu facultatea, e f important ce ai terminat si unde (stat/privat,id/zi) insa tine mult si de noroc. prietenul meu a terminat chimia la zi licenta si mater in engleza si tot nu gaseste ... ma rog, acum probabil se va angaja operator call center la vodafne  bang  altceva mai bun nu are deocamdata ...

utie o sugestie, daca ai modulul psihopedaogic poti sa intri in invatamant smile ai timp, si sansa sa cunosti si fete ok

Ultima oara a fost editat de ciresica_oky_doky (2015-01-04 17:22:11)


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.