homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43-2


#20 2015-01-03 00:51:12

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43

La multi ani fetelor si bebei sanatosi si a termen!!
Nico, esti la termen smile Ti-am spus eu ca va fii bine hjarta Ma bucur pt tine.
Eu inainte de nastere, aveam dureri de burta ca la cm si durere de spate, nu mari, dar existau. Au aparut cu o zi inainte de ceza si dr mi-a zis ca deja incepuse travaliul, dar eu nu-mi dadusem seama.

Eu am fost racita in sarcina, in primul trimestru, am facut si febra si mi-a dat sa iau atunci paracetamol simplu si vitamina C si a fost in regula totul.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 



#21 2015-01-03 09:26:49

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43

blue ce este ciudat este ca dupa episodul de pe 31 care sa zic ca a fost apogeul pt ca ma incercau durerile de luni acum sunt bine, parca zici ca s-a hotarat sa mai stea si pana acum  m-a tinut numai in tensiune, oricum sanatoasa sa fie si sa ajungem cu bine acasa atunci cand v-a vrea ea.

Ultima oara a fost editat de nico_leta (2015-01-03 09:27:26)


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#22 2015-01-03 10:50:42

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43

Nico, sanatoasa sigur e si acum veti incepe un nou capitol fericit in viata voastra la inceput de an. Ce poate fi mai frumos hjarta De acum tot ce poti sa faci e sa te bucuri de fiecare zi cu burtica, pt ca mai e ataaaat de putin pana iti vei tine puiul scump in brate, cum nu-ti imaginezi smile


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#23 2015-01-05 17:43:22

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43

azi am fost la control si cica dupa dr ar mai sta,parca nu imi vine sa cred ca in oct si nov numaram fiecare saptamana ca sa ajung macar la 32 si acum am ajuns la 38,
Ii ziceam si dr ca imi era frica ca sa nu vina prea devreme si acum sta calma la caldurica, cred ca nici spatiu nu mai are ca acum 1 luna era mult mai agitata, acum parca s-a calmat uneori ziua o tot intreb daca e bine ca abia da din cate o manuta
eu sper sa fie ok desi nu cred ca a mai luat mult in greutate pt ca burtica nu s-a mai marit asa mult , o sa imi fac griji pana o vad in brate si sa stiu ca este in regula si dupa o sa imi fac alte griji (ca orice mama/voi cred ca stiti mai bine)

Ultima oara a fost editat de nico_leta (2015-01-05 17:48:06)


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#24 2015-01-07 01:36:51

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43

Nico, ce bine ca ai ajuns la termen! in curand iti intalnesti minunea smile


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2015-01-09 20:01:54

sgeorgiana
Membru
Inregistrat: 2015-01-09
Mesaje: 4

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43

Buna dragelor, la multi ani!

am ajuns pe acest forum in cautarile mele disperate pe internet. Mi-a iesit un dublu test prost si m-am panicat f tare. Am citit ca Nico a trecut prin acelasi stres...nu am reusit sa aflu cum s-a rezolvat ce investigatii ai facut pana la urma ca sa te linistesti?

multumesc frumos

Offline

 

#26 2015-01-09 21:19:24

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43

Georgiana, Nicoleta a facut amniocenteza, care a demonstrat ca are in burtica o fetitza perfect sanatoasa si ca rezultatul la dublul test a fost fals pozitiv. sanatate si nu stresa bebele din burtica. masuratorile ecografice cum au fost? translucenta nucala, osul nazal?


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#27 2015-01-09 21:46:37

sgeorgiana
Membru
Inregistrat: 2015-01-09
Mesaje: 4

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43

just_me29 a scris:

Georgiana, Nicoleta a facut amniocenteza, care a demonstrat ca are in burtica o fetitza perfect sanatoasa si ca rezultatul la dublul test a fost fals pozitiv. sanatate si nu stresa bebele din burtica. masuratorile ecografice cum au fost? translucenta nucala, osul nazal?

multumesc pentru raspuns. Masuratorile au iesit toate bine, ma refer doar cele ecografice. Dar la analiza de la dublul test mi-a iesit riscult pentru trisomia 21, down crescut. Am ramas socata efectiv si nu stiam in ce directie sa o iau...
Este a doua sarcina, mai avem o fetita de 3 ani, dar atunci nu am intampinat probleme din acestea.
Am 31 de ani...
Regret ca am facut acest test si ma intriga faptul ca este un test statistic si ca laboratorul nu-si asuma nici o responsabilitate pentru resultatul obtinut. Plus ca la fel am facut analiza marti iar vineri aveam raspunsul, am auzit ca uneori dureaza mult mai mult rezultatul. Poate ca o ametita de doctora nu mi-a introdus ceva in calculator si...eu o iau razna din cauza asta. Regret ca am facut testul la o clinica noua, clinica Sante...dar acolo nu mai calc...

Am auzit de testele gen Panorama, Harmony, poate stiti despre ele..? se studiaza and-ul fatului din sangele matern. Aveti cunostinte care l-au facut? Mie imi este teama, f teama de amniocenteza.

Va pup fetelor!

Offline

 

#28 2015-01-09 21:48:14

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43

Just, ce faci,cum mai ești?

Offline

 

#29 2015-01-09 22:26:01

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43

Giorgiana am auzit de bine de testul NIFTY, e cu acuratetea cea mai buna, conform medicilor. mai poti repeta (daca mai ai timp) morfologia de trim 1 cu dublutest, dar la alt medic. sunt multe rezultate fals positive la testele astea.
LE: din ce oras esti? poate stiu fetele sa te indrume la un ecografist bun.

Ionela, sunt bine, am luat pauza de la forum, incerc sa ma bucur de prezent. mai intru si citesc si daca e ceva raspund unde stiu. kram

Ultima oara a fost editat de just_me29 (2015-01-09 22:28:47)


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#30 2015-01-09 22:43:19

sgeorgiana
Membru
Inregistrat: 2015-01-09
Mesaje: 4

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43

multumesc.
Locuiesc in Constanta, si deja sunt in saptamana 18, nu mai pot repeta dublul test. Doar triplul poate...o sa incerc Panorama cred.
medici sunt....cati medici, atatea pareri...nu stiu ce sa zic zau.

Offline

 

#31 2015-01-09 22:46:21

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43

atunci incearca acum quadruplotest la un medic bun.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#32 2015-01-10 00:38:39

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43

just sa stii ca si eu m-am gandit la tine, chiar am intrebat in privat despre tine pe cineva de aici.

nu ai sa ne dai vreo veste? m-as bucura tare mult pt tine.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#33 2015-01-10 10:40:30

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43

Adina kram, sunt chiar f bine, multumesc, doar ca am ales sa nu mai expun aici decat informatiile care ajuta fetele, nu trairile mele. am incercat sa-ti scriu pe privat dar nu pot.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#34 2015-01-10 10:40:49

sgeorgiana
Membru
Inregistrat: 2015-01-09
Mesaje: 4

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43

just_me29 a scris:

atunci incearca acum quadruplotest la un medic bun.

Multumesc Just! acesta este triplul test, nu? de luni o sa ma interesez ce si cum....numai bine iti doresc!

Offline

 

#35 2015-01-10 10:45:57

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43

nu e triplultest, e quadruplotest. si are acuratete mai buna decat triplultest. se mai numeste la unele laboratoare TESTUL QUAD


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#36 2015-01-10 14:10:49

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43

La multi ani, fetelor! puss putine burticute! Sarcini usoare si bebei sanatosi si papaciosi! puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#37 2015-01-11 16:01:19

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43

just pai mailul de la cont e valabil, primesc mesaje pe el, adica *****....dupa ce il vezi o sa editez.

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2015-01-12 13:00:08)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#38 2015-01-11 16:22:23

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-43

vazut, sscris. cand dadeam click pe mailul tau ma trimitea sa-mi instalez outlook...nu stiu de ce face la tine asa.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.