homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sexul o problema


#1 2015-01-23 11:51:34

papusik21
New member
Inregistrat: 2008-06-23
Mesaje: 28

sexul o problema

Buna am si eu o problema si nu am cu cine sa vorbesc, am o relatie cu prietenul meu de 8 ani defapt ne-am si casatorit de 3 ani si el este singurul meu partener insa eu nu am chef de sex de loc el ma intreaba mereu ce am dar nu vreau sa ii spun k se supara pe mine...folosesc anticonceptionale de 6 ani aproape...asta vara am facut o pauza si atunci aveam chef nu stiu sa fie oare de la ele? Dar ideea este k eu ma mai gandeac si la ideea k poate daca as faceo cu altcineva poate ar fi diferit, nu as vrea sa il insel pentru ca el ma iubeste mult dar eu nu mai stiu ce vreau, mai ales cand vine vorba de sex .cu prezervativul nu pot sa o fac pentru ca ma ustura si oricum eu mereu am avut probleme ca ma ustura sau poate e ceva in creierul meu care ma fave sa ma gandesc la asta ...va rog sa ma ajutati cu un raspund

Offline

 

#2 2015-01-23 12:04:22

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: sexul o problema

In primul rand, libidoul scazut e un efect secundar al anticonceptionalelor (scrie si pe prospect), cu atat mai mult cu cat le iei de atat de mult timp. In al doilea rand, daca te gandesti sa faci sex cu altcineva, e clar ca relatia cu sotul tau nu mai e ce trebuie si ca el nu te mai atrage la fel ca inainte.

Offline

 

#3 2015-01-23 12:27:55

papusik21
New member
Inregistrat: 2008-06-23
Mesaje: 28

Re: sexul o problema

Stiu asta, dar ma gandeam ca daca nu le mai I-au poate rezolv ceva si in plus de asta parca am 2personalitati noapte vreau ceva si ziua ma gandesc ca cel mai bine este sa ma gandesc la sotul meu ....cred ca am inceput sa am probleme nu stiu ce sa mai fac eu cred ca iinca il mai iubesc.

Offline

 

#4 2015-01-23 20:15:35

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: sexul o problema

poate a intervenit monotonia in relatia voastra... faceti ceva diferit ...nush, o cina romantica, o plimbare ...


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#5 2015-01-23 20:59:08

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: sexul o problema

barbie, din ce ai scris tu, mie mi se pare ffffff clar ca tu nu mai ai chef de sex cu EL, nu ca nu mai ai chef de sex in general, din contra...ai chef, dar cu altcineva....sau cel putin te incolteste curiozitatea smile drool  alcool
problema e ca esti cu el, e sotul tau...l-ai iubit la un moment dat si acum esti confuza si nu stii ce sa faci...dai vina pe anticonceptionale (au si ele vina lor, dar nu chiar atat de mult) - bla bla bla...si asta e tot

ai doua posibilitati: sex or no sex smile tu stii  sm


fucking perfect...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2015-01-24 12:44:13

papusik21
New member
Inregistrat: 2008-06-23
Mesaje: 28

Re: sexul o problema

Da oriqm momentan o sa renunt la pastile si apoi vad ce se va intampla...oriqm curiozitatea este mare si asa va fi din  totdeauna..eu inca tin la el si nu il pot parasi iar sa ma duc cu altcineva nu cred ca am atata curaj...dar momentan voi incerca sa ma relaxez si sa ma gandesc mai bine la viatza mea...oriqm va multumesc pentru pareri.

Offline

 

#7 2015-01-24 13:00:46

daenarys
Vizitator

Re: sexul o problema

poti sa mergi la medic sa ceri sa schimbi tipul de ac.poate te ajuta si asta.

 

#8 2015-01-24 15:54:58

papusik21
New member
Inregistrat: 2008-06-23
Mesaje: 28

Re: sexul o problema

Da mi-am facut deja programare pentru marti oricum le I-au de multi ani si ar fi cazul sa ma opresc....sper k se va rezolva problema si totul va fi ca inainte..

Offline

 

#9 2015-01-24 17:39:18

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: sexul o problema

papusik21 a scris:

Stiu asta, dar ma gandeam ca daca nu le mai I-au poate rezolv ceva si in plus de asta parca am 2personalitati noapte vreau ceva si ziua ma gandesc ca cel mai bine este sa ma gandesc la sotul meu ....cred ca am inceput sa am probleme nu stiu ce sa mai fac eu cred ca iinca il mai iubesc.

noaptea ce vrei...?  punish  nails


fucking perfect...

Offline

 

#10 2015-01-24 18:19:39

papusik21
New member
Inregistrat: 2008-06-23
Mesaje: 28

Re: sexul o problema

Noapte de exemplu cand sunt la munca si sunt cu colegii si colegele si vorbim mai tot timpul de sex...am chef si as face -o de exemplu cu un coleg fara nici un stres dar a doua zi knd ajung aksa si ma trezesc dupa tura de noapte ma gandesc ca ce prostii am vorbit ca eu am un sot acasa darpe o parte cand sunt cu el si sunt mai multe persoane in jur si ne giugiulim ma excit mai rpd...

Offline

 

#11 2015-01-30 10:51:49

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: sexul o problema

Fa? cu colegul ala intr-o noapte si nu ma mai innebuni atata!!! tongue Pe urma vezi tu ce si cum...
Sau daca nu...ia-l pe sotul tau intr-o seara pe afara cu mai multe persoane in jur...si proavoaca-l s-o faceti in aer liber, cu riscul de a fi prinsi...e prea total!smile
big_smile


fucking perfect...

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.