homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Relatie cu un barbat mai mare


#1 2015-01-05 03:35:11

otilia2
New member
Inregistrat: 2009-12-01
Mesaje: 18

Relatie cu un barbat mai mare

Hello fetelor,

Am fost intr-o relatie foarte mult timp, ne-am despartit, iar de 1 an sunt singura. Am cunoscut un barbat cu 10 ani mai mare decat mine, care din prima zi mi-a aratat clar ca prea sa treaca direct la subiect, dar a spus ca respecta decizia mea. Arata foarte bine, dar se pare ca ii place sa se distreze. Nu stiu daca sa accept sau nu. Ma gandesc ca dupa un an ar trebui sa incerc cu altcineva, sa ma distrez, sa profit sa nu am partener stabil, mai ales ca el arata bine, iar eu nu caut neaparat o relatie de durata. Si nici sa astept alesu care poate o sa apara peste 7 ani parca nu merge... Ma impiedica totusi deiferenta de varsta, faptul ca il place sa se distreze, si frica de diverse boli.
Ce ma sfatuiti fetelor?

Offline

 



#2 2015-01-05 17:20:01

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Relatie cu un barbat mai mare

Din punctul meu de vedere, deja ai luat o decizie. Daca ai indoieli, mai bine iti vezi de drum. Nu e ok sa intri in ceva cu sufletul indoit...in general in viata, nu doar intr-o relatie, fie ea si de natura sexuala.

Ultima oara a fost editat de sleeping_beauty (2015-01-05 17:20:28)

Offline

 

#3 2015-01-27 23:52:14

gyo23
Membru
Inregistrat: 2009-12-28
Mesaje: 1

Re: Relatie cu un barbat mai mare

Buna.

Nu mai deschid alt topic, asa ca continui aici....
Povestea pe scurt: de 12 ani iubesc aceeasi persoana....de cand eram un copil mic si fara minte. Dupa o relatie de 4 ani, cu bune si rele( 2 palme si certuri destul de urate) , am obosit sa incerc sa il schimb si mi am luat talpasita. M a ajutat si departarea plus furia pe care o aveam in ceea ce priveste relatia noastra, ajunsesem sa il privesc ca pe un strain.

Dupa ce mai bine de 1 an a incercat sa ma convinga ca s a schimbat si nu am fost de acord nici sa il vad, si a vazut de viata lui( altcineva, o alta relatie, mutat impreuna etc.)
Dupa o mini relatie la distanta, a aparut cineva si in viata mea de 5 luni. Nu m am indragostit iremediabil, dar e o persoana mai mult decat ok si cu care ma inteleg bine.

Ex-ul deja are 1,5 ani cu cealalta persoana.Marea mea dilema e ca inca vorbim.....destul de des, ne vedem din intamplare la  cateva luni si s a mai intamplat ba sa ne culcam impreuna, ba saruturi....si nu ma pot abtine sa ii raspund la telefon.
Suntem constienti ca nu e bine, insa nu reusim sa ne rupem unul de celalalt. Nu suntem niste copiii, avem 28 si 33 de ani....

Eram ferm convinsa ca omul acesta nu va mai face parte din viata mea, mi a facut mult rau si de aceea m am indepartat. E adevarat ca ma dor unele lucruri pe care pentru noua relatie le face si pentru noi nu a vrut/putut face.El spune ca a trebuit sa si vada de viata lui atunci cand eu nu l am mai vrut.
De impacat nu se pune problema, va ramane cu fata si probabil va face parte din viitorul lui.

Problema e in capul meu, nu reusesc sa il indepartez complet din viata mea, de cand eram copil....aveam 15 ani,acum am 28 si ma comport exact la fel. Sunt constienta ca am o varsta, trebuie sa mi vad de viata mea....dar cand suna...parca nimic nu mai conteaza.

Am incercat deja cu blocat, sters, intrerupt orice relatie cu rude, prieteni....uneori cred ca nu sunt sentimente ceea ce simt pentru el, e incapatanare prosteasca pentru o jucarie pe care am dorit o si nu am putut sa o am.

Offline

 

#4 2015-01-29 09:14:52

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Relatie cu un barbat mai mare

Nimic nu este mai bonlavicios (sufleteste, mental) pentru cineva decat prelungirea la infinit a unei situatii de acest gen. A perpetua la infint o relatie cu un "ex", mai ales, cand acea relatie a avut o gramada de aspecte negative, nu face decat rau.
Tu singurica iti dai raspuns! Si numai si numai tu trebuie sa fii ferma si sa spui GATA! Nu cred ca este iubire si nici tu nu crezi asta. Sunt doar orgolii, razboaie pe care le porti cu tine insati, o usoara invidie fata de noua lui relatie.  Dar te calci pe tine in picioare continuand o astfel de situatie. 28 de ani inseamna ceva! Cum poti tu sa iti construieti o relatie serioasa daca nu iti dai voie si te sabotezi cu fostul?

Ce a fost a fost! Fii tare, ia-ti inima-n dinti si imoune-ti o alta situatie! Rupe legatura, spune-i clar ca nu mai vrei sa fii cautata si ignora-l daca te mai cauta. Mergi inainte pentru ca si impreuna de veti fi nu cred (este doar opinia mea) ca o sa fie bine cu voi.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#5 2015-01-30 12:50:27

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Relatie cu un barbat mai mare

gyo, "segundas partes nunca fueron buenas", chiar daca inca il mai iubesti si poate mai simti ceva pentru el, cred ca cel mai bine e sa rupi orice legatura cu el, pentru ca daca prima data cand ai fost cu el, relatia n-a mers si ai reusit sa scapi, acum...cand nu mai esti cu el iti e mai usor si accepti sa te f*ti cu el sau saruturi si altceva pentru ca NU AVETI O RELATIE. Intotdeauna e mai usor sau totul e mai incitant intr-o relatie "furtiva" .... si cred ca asta ti se intampla, desi esti ferm convinsa ca nu te vei mai impaca cu el, pentru ca stii prin ce ai trecut, totusi te atrage inca indeajuns ca sa faci sex cu el si sa ti se para ceva incitant....
Asta se intampla cu aproape toti ex-ii sau ex-ele din viata, dupa un timp intotdeauna o sa-ti aduci aminte cu nostalgie de momentele bune/frumoase de sex sau romantice...si vei cadea daca ai ocazia
sau nu.

smile


fucking perfect...

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.