homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Heeelp


#1 2014-06-08 01:20:48

roxana988
New member
Inregistrat: 2013-07-25
Mesaje: 15

heeelp

Salut am o relatie cu prietenul meu de 4 ani si de vreo trei ani avem relatii sexuale. Problema este ca eu niciodata nu am avut orgasm . Mie foarte rusine sai spun lucru asta avand in vedere ca atunci cand ma intreaba cum a fost ii raspund pozitiv . poate vi se pare ciudat ca in atatia ani sa nu vorbit despre asta cu el dar ma repet( sunt extrem de rusinoasa) chiar si dupa 4 ani .  si ma simt frustata pentru ca el cateodata imi spune mai ai chef sau chestii de genu si eu ii spun ca nu deoarece mie foarte rusine si el se mai botoseste  supa off chiar nu stiu ce sa mai fac ca sa fie bine pentru amandoi . vreun sfat careva pls smile

Offline

 

#2 2014-06-08 02:34:41

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: heeelp

comunicarea e cheia! rusinea nu e o optiune. rusinea nu trebuie sa se regaseasca intre parteneri, ca pana la urma impartiti lucruri foarte intime.
din moment ce el te intreaba cum a fost, inseamna ca e interesat si de placerea ta, nu numai a lui. nu cred ca ar reactiona intr-un mod negativ, daca ai fi sincera cu el si ati discuta despre aceasta problema. frustrarea ta poate aduce probleme in relatia voastra si nu cred ca vrei asta.
ai incercat sa te explorezi singura? fa asta in intimitatea ta si-apoi ghideaza-l pe el cum sa o faca, daca nu vrei sa vb direct cu el, desi asta ar fi cea mai buna solutie. tacerea nu-ti aduce nimic bun, de fapt vezi ce-ti aduce, frustrare si multe indoieli.fii sincera cu el, fa-ti curaj si prezinta-ti problema intr-un mod in care sa nu se simta jignit (cum ca nu ar fi capabil el sa te ajute sa ai orgasm).
sa nu te simti niciodata rusinata in fata partenerului, ca n-ai de ce. poti fi rusionoasa in rest, dar in intimitatea ta, nu! lasa-te purtata de val, asta e si ideea actului sexual. sa te detasezi de tot si toate, nu te gandi la nimic altceva, fii concentrata numai asupra ta si-a lui. smile esti numai tu si el..


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#3 2014-07-05 19:49:56

cristina.r
New member
Inregistrat: 2008-07-04
Mesaje: 71

Re: heeelp

Cred ca in primul rand trebuie sa decoperi ce iti place tie, ce anume te  face sa te simti bine in pat si apoi sa te mai si atingi prin anumite parti nails  , pentru ca orgasmul asta nu vine  asa  simplu.

Offline

 

#4 2014-08-08 12:50:02

Logen
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 24

Re: heeelp

De ce nu incerci alt partener?

Offline

 

#5 2014-08-08 13:08:06

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: heeelp

@Logen: poate pentru ca are o relatie frumoasa cu iubitul ei de 4 ani si se iubesc reciproc chiar daca sexul nu functioneaza la capacitate maxima? Ti se pare un motiv destul de intemeiat sa nu incerce cu alt partener?


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-08-12 17:43:46

Logen
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 24

Re: heeelp

Cum poti avea o relatie frumoasa cu cineva daca nu merge sexul?

Offline

 

#7 2014-08-14 14:34:58

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: heeelp

Sexul se poate imbunatati! Nu e numai vina lui daca stam sa ne gandim, ca sa isi caute un alt partener. El isi face datoria de a o intreba daca a fost ok si ea ii confirma. Aici e lipsa de comunicare.


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#8 2014-08-25 13:34:30

Wind123
Membru
Inregistrat: 2013-03-19
Mesaje: 4

Re: heeelp

Logen a scris:

De ce nu incerci alt partener?

Daca nu poate comunica cu prietenul ei, care vorba aia, se stiu de 4 ani, ce te face sa crezi ca va fi mai bine cu altcineva? Problema e ca ea nu e suficient de deschisa pt. ca el a zis ca o intreaba diverse. Problema e comunicarea nu partenerul. Lasa rusinea la o parte ca nu e un strain, ci se presupune a fi persoana care trebuie sa te cunoasca cel mai bine.  smile


" People never change. They just become more of who they really are." (House M.D.)

Offline

 

#9 2014-08-25 20:18:46

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: heeelp

Logen a scris:

Cum poti avea o relatie frumoasa cu cineva daca nu merge sexul?

totul in lumea asta se rezuma la sex? are importanta si sexul intr-o relatie dar nu pe asta se bazeaza,poate se iubesc + nu e singura femeie din acest univers care nu are orgasm!


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#10 2014-09-05 20:28:10

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: heeelp

Cruyff...chiar daca e greu de inteles sau acceptat, totul in lumea asta este sau depinde de sex:) Orice fel de relatie se bazeaza in mod direct sau indirect, pe sex smile
Ah, si daca nu e singura femeie in univers care nu are orgasm trebuie sa se simta multumita? ca nu e singura ??? Wtf???
Atunci de ce mai face sex? ca sa se gandeasca ce mancare are de facut sau cu ce oja trebuie sa-si "picteze" unghiile, in timp ce iubitul "pompeaza" lichid seminal ( rotfl ) in ea?

come on! oare cand va incepe revolutia sexuala in generatia noastra? Ati renuntat asa usor la orgasm?
Nu prea-mi vine sa cred...
paz y amor smile


fucking perfect...

Offline

 

#11 2015-01-05 16:14:20

roxana988
New member
Inregistrat: 2013-07-25
Mesaje: 15

Re: heeelp

hei fetelor nu am mai fost demult pe site . Vreau sa va spun k de cateva luni e super ok , cred k nu mai imi este asa rusine ca inainte si totul e super ok smile mereu am orgasm si e super fain smile

Cred k problema era in mintea mea, fiind timida in timpul actului ma gandeam mereu la cv ... nu ma lasam dusa de vaal lol

Oricum va multumesc muult pentru sfaturi hjarta Si oricum nu mas fi dus la altu din cauza asta smile e prea mare iubirea lol

Offline

 

#12 2015-01-06 09:27:49

Corinusha
Full member
De la: Happyland
Inregistrat: 2014-09-04
Mesaje: 350

Re: heeelp

Roxana, vezi ca se poate daca treci de bariera rusinii? Felicitri!


Are mama o fetita frumusica foc!
Maya Sianna, nascuta pe 17 ianuarie 2016 <3

Offline

 

#13 2015-04-07 17:20:12

roxana988
New member
Inregistrat: 2013-07-25
Mesaje: 15

Re: heeelp

da da hehe multumesc

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.