homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sangerare la 6 saptamani si sac yolk prea mic


#1 2015-06-23 01:11:51

mada90
Membru
Inregistrat: 2015-06-23
Mesaje: 1

sangerare la 6 saptamani si sac yolk prea mic

Buna mamicutelor. Sunt insarcinata in 6 saptamani iar pana sambata noaptea nu am avut nicio problema. Sambata am observat niste pete maronii deschis, pe urma mai spre seara un maro inchis dupa care, la urinare sangerare. Am sunat la ambulanta, mi'au zis ca daca nu am dureri si daca nu sangerez mai mult sa nu'mi fac griji dar sa merg la un control. Duminica am fost. Mi'a facut un scan si mi'a zis ca totul este in regula. Acele scurgeri care de fapt sunt maronii sunt normale. Dar zice ca este o problema cu sacul yolk este prea mic. Embrionul are 6 mm iar sacul doar 1.44 mm. M'a cam speriat spunandu'mi ca daca nu se mareste exista riscul sa pierd sarcina. S'a mai confruntat cineva cu problema aceasta?

Offline

 



#2 2015-06-26 14:07:51

Ana_nicolas
Membru
Inregistrat: 2015-06-26
Mesaje: 2

Re: sangerare la 6 saptamani si sac yolk prea mic

Si ai fost la Doctor cum a d??urs?
buna ziua am si eu o intrebare ultimul CM l-am avut pe Data de 3 mai 2015 am fost la Doctor si mi-a confirm?t sarcina numai ca eu am fost pe 9 iunie si sac ut?rin avea undeva la 3 mm mi s-a spus ca e foarte mic in comparatie cu am?norea astazi. 24 d??i dupa 15 zile. Mi s-a zis ca are embryonul 6 mm ca are activitate cardiaca aspect normal vezicula vitelina numai ca sacul are undeva la 8 mm d??i e foarte mic in comparatie Nu stiu ce sa fac tr?buie sa ma introc pe 3 Iulie sa ma fac o ecografie sa vedem ce se intampla voiam sa va intreb daca are vrea Sansa sau nu .., mi s-a zis ca ar exista o scurgere un h?maton sau o lama lichida lat?rala dreapta nu stiu ce sa fac nu vreau sa sort degeaba

Ultima oara a fost editat de Ana_nicolas (2015-06-26 14:09:41)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.