homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Curatatorie haine


#1 2015-09-11 22:32:58

JosephineTim
New member
Inregistrat: 2015-09-01
Mesaje: 34

Curatatorie haine

Buna, imi puteti spune ce se intampla cu hainele la o curatatorie chimica? Cum le curata mai precis? Le dezinfecteaza de orice? Ce substante se folosesc? Care e diferenta dintre o curatatorie chimica si una ecologica?
Vreau sa imprumut rochia unei prietene pentru o ocazie dar ea are o problema de piele si as dori sa dezinfectez rochia (nu o pot calca, s-ar strica) si as vrea sa stiu cum functioneaza lucrurile intr-o curatatorie chimica.

Ultima oara a fost editat de JosephineTim (2015-09-11 22:37:05)

Offline

 



#2 2016-06-27 18:09:12

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: Curatatorie haine

Buna fete, uniforma mea de serviciu trebuie dusa la curatatorie. Ideea e ca am vazut mai multe optiuni, curatare, spalare. Ar trebui sa treaca prin ambele etape sau doar una din ele? Care e mai ok? Si se pot duce si ridica in aceeasi zi? Uniforma consta in sacou si pantaloni, la sacou dublura fiind din acetat si vascoza iar exteriorul 54% in si 46% bumbac atat la sacou cat si la pantaloni

Ultima oara a fost editat de Happylyka (2016-06-27 18:13:29)


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.