homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale yasmin


#1 2017-06-10 22:58:53

Elena123456
Membru
Inregistrat: 2017-06-10
Mesaje: 0

Anticonceptionale yasmin

Buna ! Iau anticonceptionale yasmin de 4 luni la recomandarea medicului dermatolog pt a scăpa de acnee si deoarece mi s a depistat sindromul ovarelor polichistice . Am avut momente cand am întârziat , dar maxim 2 ore jumate . Am inteles ca anticonceptionale yasmin nu isi fac efectul eficient dacă nu le iei la timp . Colega mea m a speriat spunand ca mama ei a avut ciclu menstrual in sarcina, desi stiu ca nu este posibil asa ceva si ca de fapt sunt alte scurgeri pe bază de sânge tot sunt speriată . Mi a venit menstruatia de fiecare dată la timp si inainte de a incepe prima folie am făcut un test de sarcina. Problema e ca de cateva săptămâni ma simt balonata , dar alte simtome ce ar arăta ca exista o sarcina nu există . Marți trebuie sa merg la un control ginecologic deoarece simt înțepături in partea ovarului drept si am impresia ca ar fi o inflamare a ovarului drept . E posibil sa fie de la ovar sau doamne fereste o sarcina , desi totuși aș exclude aceasta situație deoarece nu am niciun simptom . Nu vreau sa par o ciudată ,dar chiar caut un raspuns si mai multe informații despre anticonceptionale. Mentionez ca de cand iau anticonceptionale nu am avut relații sexuale protejate dar de cateva ori prietenul meu a ejaculat in interior.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.