homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nelamurire! Ajutor!


#1 2017-10-16 14:55:24

dana_alina
Full member
De la: braila
Inregistrat: 2009-01-14
Mesaje: 275

Nelamurire! Ajutor!

Buna ziua ! Rezultatele la dublu test m-au nelamurit un pic; ultima menstruatie a fost pe data de 1.07.2017 pe rezultate imi scrie ca data de fertilizare a fost pe 20.07.2017 iar la gestatie la data scanarii era de 12 saptamani si 1 zi si crl: 54.5mm, mie la ecograf mi sa spus ca fatul are 12 saptamani, acum intrebarea mea este: Cat are defapt copilul? 12 saptamani sau 10? Ca nu mai stiu ce sa inteleg! Multumesc frumos!

Offline

 



#2 2017-10-17 09:16:48

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Nelamurire! Ajutor!

daca ultima menstruatie a fost 1.07 ar trebui sa fi in sapt 15 acum. daca nu ai facut FIV, se ia in calcul ultima menstruatie. daca nu sti exact cand ai ovulat. ecografic determinat, nu poti sa zici ca fertilizarea a avut loc in 20.
https://www.medicover.ro/clinici/matern … or-sarcina


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#3 2017-10-17 19:47:37

dana_alina
Full member
De la: braila
Inregistrat: 2009-01-14
Mesaje: 275

Re: Nelamurire! Ajutor!

Nu am facut FIV ,acum da am aproape 15 saptamani ,acelea erau dupa rezultatele dublului test ,unde imi scria intr-un loc ca data fertila  a fost pe 20.07 dar daca ar fi fost asa la momentul ecografiei trebuia sa am 10 saptamani de sarcina dar mie la eco mi-a zis dupa masuratori ca bebe are 12 saptamani ,deaia sunt nelamurita .... va  si mai am 2 saptamani pana ajung la medic sa il intreb  big_smile  .mersi pt raspuns !

Offline

 

#4 2017-10-18 14:00:53

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Nelamurire! Ajutor!

bebeii sunt masurati in cm. un bebe lungut va avea varsta ecografica mai mare decat varsta gestationala. plus de asta la inceput fiecare bebe se dezvolta in ritmul lui. in unele sapt pot sa fie mult in fata, pe urma la alt control fix varsta gestationala. in plus e de bine, doar cand ramane in urma nu-I prea bine.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#5 2017-10-18 20:26:38

dana_alina
Full member
De la: braila
Inregistrat: 2009-01-14
Mesaje: 275

Re: Nelamurire! Ajutor!

Mersi mult pentru raspuns !   buga

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.