homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Renuntare anticonceptionale-2


#20 2015-06-22 12:05:36

Isa Andreea
Membru
Inregistrat: 2015-06-21
Mesaje: 3

Re: renuntare anticonceptionale

Ideea este ca sunt foarte speriata. Nu stiu ce se intampla cu organismul meu. Nu am mai patit niciodata asta. De obicei, dupa ce imi venea menstruatia imi treceau si simptomele ( sani tensionati sis ensibili, dureri de spate). Acum am deja 3 zile de cand mi-a trecut menstruatia, si simptomele persista.. ce imi recomandati? Ma gandeam ca totusi poate nu sunt concludente testele facute acasa si sa ma duc sa imi fac o dozare beta hcg?

Ultima oara a fost editat de Isa Andreea (2015-06-22 12:06:23)

Offline

 



#21 2018-03-17 18:08:16

shay
New member
Inregistrat: 2013-05-16
Mesaje: 13

Re: renuntare anticonceptionale

Buna,

Vreau sa va cer parerea in privinta ideii de renuntare la anticonceptionale. Iau Artizia de aproximativ 7 ani, insa acum as vrea sa renunt la ele, fiindca ne dorim sa avem si un bebe. Inainte de a lua ac-urile, menstra venea la 28-35 zile, oscila, insa venea lunar, cu dureri destul de mari si ceva urme de acnee. Daca renunt la ele acum, pentru bebe si as vrea sa le reiau dupa, risc sa revina simptomele care le aveam inainte de a lua pastilele? Multumesc.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.