homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Postinor 2 - eficienta???


#1 2018-08-29 15:18:32

kmy88
Membru
Inregistrat: 2018-08-29
Mesaje: 1

postinor 2 - eficienta???

Buna fetelor , sunt membru nou , am si eu o mica pb , fara sa stiu am facut-o neprotejat a 3 zi dupa ciclu , cu un baiat care nu prea are planuri serioase cu mine dupa cum se arata sad chiar daca amandoi avem o varsta si putem creste un copil .. duminica ca ora 3 dimineata am facut-o neprotejat( aproximativ 2-3 zile de cand sa terminat cm ) , minune mare , a fost luni cand m-am simtit umpic rau , eu la ovulatie am dureri , si am decis sa fac un test de ovulatie  .surpriza era pozitiv , adica prima linie rosu aprins .. dupa discutii cu prietenul .. mi-a zs ca el nu doreste copil si sa fac ceva sa nu raman sad daca nu ma duce de mana sa avortez - aceasta discutie a fost luni seara dupa ce am facut testuld e ovulatie  .. am decis marti dupa ce am iesit de la servici  la ora 5 dupa amiaza sa iau postinor 2 o doza si la 4 dim a doua doza .. eu zic ca ma incadrez in intervalul celor 72 de ore sad , nu vreau sa fac un avort si nici sa am un copil cu un astfel de om ascuns .. ce credeti am ramas ? si-a fc oare efectul aceasta pastila ?

astept raspunsurile voastre

Offline

 



#2 2018-08-29 15:32:12

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: postinor 2 - eficienta???

ai luat pastila in intervalul corect, da, acum nu ai ce sa mai faci decat sa astepti

Offline

 

#3 2018-08-29 17:51:13

kmy88
Membru
Inregistrat: 2018-08-29
Mesaje: 1

Re: postinor 2 - eficienta???

Nu am nici un simptom sad doar o durere supărătoare. . Pe care o am mereu la ovulatie .. Un test de sarcina când as putea face , penorul liniștea mea .. Am luat și cam pe ultima suta pastila .

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.