homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Bacterii in secretie col


#1 2018-10-25 19:50:06

Madalina93
Membru
Inregistrat: 2018-10-25
Mesaje: 0

Bacterii in secretie col

Buna mamici. Sunt însărcinată în 34 de saptamani si ma confrunt cu o problema. Am făcut urocultura unde a ieșit infecție urinara cu Klebsiella Pneumoniae (sub 10000 de colonii). Medicul spune că la acest nr de colonii nu se da tratament si dorește să recolteze si proba din col pt a vedea dacă există și acolo această bacterie. Am făcut examenul secretiilor din col si a iesit Klebsiella Pneumoniae si Enterococus faecalis. Mâine voi merge cu rezultatul pentru interpretare, însă as vrea sa stiu daca sunt mamici care au trecut prin asta si daca ati putut sa nasteti natural. Ma gandesc ca daca la naștere bacteriile sunt prezente, atunci exista riscul sa se transmită si copilului, nu? Mentionez ca la 25 de saptamani mi s.a facut cerclaj din cauza colului care se scurta foarte rapid și foarte mult. Multumesc!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.