homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Contracepție sterilet


#1 2018-10-28 17:36:15

Ene Mirela
Membru
Inregistrat: 2018-10-28
Mesaje: 0

Contracepție sterilet

Bună ziua, am o problemă, am un sterilet montat de 5 ani, de 2 ani am început să am probleme....cred că din cauza steriletului!
Problema este că am sângerări nu abundente, roz spre roșu zilnice și uterul îl simt mai mereu umflat (inflamat), am dureri foarte mari la contact sexual de simt că îmi amintește piciorul!!!
Ideea este că am fost la medicul ginecolog, i.am spus problema și simptomele, mi.a făcut control și mi.a zis că totul este bine, că steriletul este la locul lui și că am doar uterul foarte inflamat....mi.a prescris o rețetă cu ovule, niște pliculete pentru spălări intravaginale și pastile pentru dureri (flamexin)! Atât!
I.am spus să.mi scoată steriletul dar dânsul a spus că nu este nevoie atâta timp cât este la locul lui și nu este deplasat!
Dar eu am aceeași problemă și acum!!!
Vă rog să mă ajutați cu un sfat, nu mai pot continua așa cu durerile astea și cu sângerările zilnice roz spre roșu!!!
Aștept un răspuns de ajutor!
Mulțumesc!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.