homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sterilet Mirena


#1 2019-10-15 22:35:46

Daniela82
Membru
Inregistrat: 2019-10-15
Mesaje: 1

Sterilet Mirena

Buna seara am si eu o intrebare,vazand ca anumite persoana si au pus sterilet mirena,in luna iulie am inserit mirena la indicatiile doctorului incat am fibrom uterin iar mestrele erau foarte abundente,problama este alta ca in peima luna a fost totul bine doar putine scurgeri maronii,luna trecuta am avu niste scurgeri rozalii dupa o menstruatie cu durata de 11 zile flux redus cantitativ din prima luna de menstruatie doar ca luna aceata am avut menstruatie pe data de 2 doar pentru 5 zile dupa care sa oprit 2 zile dupa care a inceput o scurgere rozalie fiind dince in ce mai rosie.In momentul de fata am putine dureri ca si cum as fi in prima zi de menstruatie nu stiu ce sa fac.un sfat va rog multumesc

Offline

 



#2 2019-10-16 11:28:45

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Sterilet Mirena

e normal ca menstruatia sa fie mai redusa cantitativ cu mirena datorita progesteronului, dar daca se prelungeste eu as zice sa mergi la un medic sa verifici daca totul e in ordine cu steriletul

Ultima oara a fost editat de heimdall (2019-10-16 11:28:59)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.