homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Avort spontan sau nu?


#1 2019-11-17 23:13:37

alexandras91
Membru
Inregistrat: 2013-12-27
Mesaje: 4

Avort spontan sau nu?

Buna seara tuturor!
Fetelor am si eu nelamurile si sunt sa zicem pe ganduri putin...Am luat pentru prima data anticonceptionale(28 ani si o fetita de 4 ani nastere naturala)..Logest mai exact am terminat prima folie miercuri azi mi-a venit. Nimic neobisnuit pana in seara asta cand pe OB am gasit ceva o pielita... bucata de carne(o bucata micuta si clara si una destul de mare sangerie ... vanata) nu stiu cum sa va explic. Stiu ca exista posibilitatea sa fie o bucata de endometru... ce ma ingrinoreaza este faptul ca am avut dureri de sani destul de mari in ultimele 2 saptamani... iar mentra mi-a venit cu dureri destul de mari de burta. Nu am alte simptome sau dureri ( oricum durerile mari pentru mine sunt ceva la ordinea zilei in aceasta perioada a lunii). Sa ma gandesc la un avort spontan.... sau fug prea departe cu gandul? Multumesc frumos

Offline

 



#2 2019-11-18 11:26:29

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Avort spontan sau nu?

nu cred ca e cazul, daca le-ai luat corect nu e nicio posibilitate de sarcina, cu siguranta e un fragment de endomentru si e cat se poate de normal, stai linistita

Offline

 

#3 2019-11-18 17:53:28

alexandras91
Membru
Inregistrat: 2013-12-27
Mesaje: 4

Re: Avort spontan sau nu?

Da cu siguranță le-am luat bine. Multumesc pentru raspuns????

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.