homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probleme medicale ?


#1 2020-01-29 10:23:02

Elena Bezirkan
Membru
Inregistrat: 2020-01-29
Mesaje: 0

Probleme medicale ?

Buna . Am o problema de aproape 1 luna m-a doare foarte tare ovarele ca un junghi , câte odată m-a dor de m-a pun la loc in pat , nu am mai avut contact sexual de 1 săptămâna , test de sarcina am făcut , nu prezint alte simptome in afara durerii persistente , sa fie o răceala? Un chist ? Îmi poate explica cineva ??  yikes

Offline

 



#2 2020-01-29 21:12:00

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Probleme medicale ?

mergi la ginecolog si fa o ecografie, altfel degeaba ne dam cu parerea, pot fi intr-adevar mai multe cauze

Offline

 

#3 2020-01-30 17:00:43

Elena Bezirkan
Membru
Inregistrat: 2020-01-29
Mesaje: 0

Re: Probleme medicale ?

heimdall a scris:

mergi la ginecolog si fa o ecografie, altfel degeaba ne dam cu parerea, pot fi intr-adevar mai multe cauze

Mulțumesc frumos săptămâna viitoare am programare ☺️

Offline

 

#4 2020-01-30 17:46:04

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Probleme medicale ?

bafta multa ! daca nu gasesti nimic ginecologic te poti gandi si la digestie (balonare, constipatie, colon iritabil...) dar tu stii mai bine unde simti durerea

Offline

 

#5 2020-01-30 22:23:36

Elena Bezirkan
Membru
Inregistrat: 2020-01-29
Mesaje: 0

Re: Probleme medicale ?

heimdall a scris:

mergi la ginecolog si fa o ecografie, altfel degeaba ne dam cu parerea, pot fi intr-adevar mai multe cauze

Mulțumesc frumos săptămâna viitoare am programare ☺️

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2020-02-06 23:19:49

Lolita_lita
Membru
Inregistrat: 2020-02-03
Mesaje: 3

Re: Probleme medicale ?

poate exista inflamație ovariană sau cistită, este mai bine să vizitați un medic ginecolog.

Offline

 

#7 2020-07-05 13:32:20

carmela
New member
Inregistrat: 2019-06-25
Mesaje: 6

Re: Probleme medicale ?

Buna tuturor,
Am de cateva luni o problema si nu reusesc sa o rezolv.
In ce consta : mancarimi, usturimi, arsuri, umflarea vulvei si roseata.
Am facut secretii fara numar. Ba o candidoza, ba un streptococ B, am avut si secretii cu rezultat foarte bun.
Nu am tot timpul simptomele, as zice ca sunt doar cateva zile pe luna cand ma simt foarte bine. Am facut tratamente cu ovule, probiotice. Am pus si ulei de cocos.
Mi s-a intamplat ca in timp fac tratament cu ovule, sa-mi fie bine 2-3 zile, apoi ma apuca usturimea cu roseata. Poate e o reactie alergica. Am luat si zyrtec, nu mi s-a parut ca m-ar ajuta cu ceva.
Ginecoloaga la care merg de 6 ani nu a gasit nimic la consultatii. E total nedumerita.M-a vazut de mai multe ori in rastimpul asta. Am inceput sa ma indoesc de competenta ei.
Pap-ul e bun. Nu folosesc produse de igiena intima.
Si atunci ce fac ? Uneori cand ma ustura vulva, am usturime si in zona anala.
Cine stie un medic in Bucuresti care e competent si care sa fie si om in acelasi timp ? si care stie si altceva decat nasteri.
Multumesc !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.