homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

AMH-4


#58 2021-01-26 16:54:45

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: AMH

Buna si la multi ani!
Sunt usor curioasa daca ma diagnosticati cu paranoia sau ce ar putea fi.
In ultimele luni (3+) am avut crampe in partea de jos a abdomenului, lucru pe care nu l-am avut pana acum.
Totul apare la cateva zile dupa ovulatie, luna aceasta am ovulat (test pozitiv cel putin) pe 19 si de 2 zile am usoare crampe. Imi trece cand apare menstruatia (adica se schimba intensitatea si locatia cumva) si nu le am pana in ovulatie.
Parca m as duce la doctor sa ma "caut" de altele ca atat m am concentrat pe ovulatie, copil si altele ca mi e sa nu cumva sa am altceva. Dar imi si pare ciudat timing-ul.

Offline

 



#59 2021-01-26 18:10:58

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: AMH

pot fi si normale crampele dupa ovulatie, de la progesteron, nu stiu la ce te gandesti tu, dar nu e neaparat sa insemne o problema
se mai schimba lucrurile
eu am avut asa crampe de pe la 7 dpo doar cand am ramas insarcinata, in rest apareau doar in ziua menstruatiei
dar sigur, un control nu are de ce sa strice

Offline

 

#60 2021-01-26 18:53:48

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: AMH

multumesc heimdall. ma gandeam la chisturi sau poate fibromul meu e mai mare.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.