homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O intrebare mare cat casa...ajutor!!!!


#1 2007-01-03 15:57:28

flory_me
New member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 19

o intrebare mare cat casa...ajutor!!!!

am inceput sa  iau anticonceptionale din prima zi in care am obs o picatura d sange p chilotel.Problema e ca din ziua aia nu mai mi-a venit,am avut spotting vreo 12 zile,iar acum 8 zile mi-a venit menstruatia in toata regula,cu toate k nu am terminat inca folia de pastile,si cu siguranta nu e vorba de spotiing,avand in vedere k am avut dureri mult mai mari k de obicei,sangerari mult mai abundente si sunt kiar speriata pt k de obicei nu ma tinea mai mult de 4 zile,iar acum sunt in a 8-a i si nu pare sa se opreasca...Poate sa-mi spuna cineva ce se intampla...?


Im flying without wings...'cause i found that special thing

Offline

 



#2 2007-01-03 16:01:36

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: o intrebare mare cat casa...ajutor!!!!

nu e nici o problema grava
eu nu iteleg acum la a cita pastila de pa folie a venit aceasta menstruatie si daca acum ai terminat folia sau nu


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-01-03 16:06:32

flory_me
New member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 19

Re: o intrebare mare cat casa...ajutor!!!!

pai dak imi aduc aminte bine,mi-a venit la a 12-a pastiluta.Iar in seara asta trebuie sa o iau pe ultima.Nu am de gand sa intrerup anticonceptionalele,pt k le-am mai luat in urma cu 2 ani si mi-au facut foarte bine,numai ca atunci nu mi s-a intamplat asta si am unele semne de intrebare...Va multumesc


Im flying without wings...'cause i found that special thing

Offline

 

#4 2007-01-03 16:11:58

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: o intrebare mare cat casa...ajutor!!!!

inteleg din ce spui tu ca primele 12 pastile ai singerat foarte putin(spotting) iar de la a 13 incoace singerezi in toata regula, ca la o menstruatie obisnuita. Nu te panica. Intra in pauza de 7 zile(singerarea e posibil sa continue sau nu pe perioada pauzei) si reia dupa cele 7 zile de pauza. E probabil ca nu a fost menstruatia picatura aia care te-a determinat sa incepi contraceptivele si de aceea s-a intimplat asa


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2007-01-03 16:21:57

flory_me
New member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 19

Re: o intrebare mare cat casa...ajutor!!!!

Va multumesc din suflet! Pastilutele le iau si din cauza menstruatiilor nefericite pe care le am ,care desi nu tin mai mult de 4-5 zile, in cel putin 2 nu ma pot ridik din pat,dar si pt k nu am de gand sa fac un bebe la 20 de ani,iar ideea avortului ma ingrozeste.Iar prezervativele nu ma incanta,caci mi s-a intamplat o data sa se rupa iar experienta cu pastiluuta de a 2-a zi nu a fost tocmai placuta.Va multumesc ink o data


Im flying without wings...'cause i found that special thing

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.