homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Exluton - pro si contra


#1 2008-06-03 09:03:55

baciu_catalina7
Membru
Inregistrat: 2008-06-03
Mesaje: 2

Exluton - pro si contra

Buna ziua. De vreo 2-3 ani am un nodul la sanul stang (nu e cancerigen, am inteles ca asa e corpul meu prediscpus la noduli). Acum 3 luni am inceput sa iau Exluton (la recomandarea medicului de la planing), dar problema e ca nu mai am menstruatie de atunci. Am fost la ea si am intrebat-o si mi-a zis ca e normal, ca poate sa nu mai imi vina si 1 an de acum incolo. Mie nu mi se pare normal acest lucru, dar am acceptat. Acum, am citit pe forum si imi pun serioase intrebari in legatura cu Exlution-ul - daca sa mai iau sau nu. Eu sunt casatorita, dar inca nu e momentul pentru un bebe mic, asa ca am ales anticonceptionalele in locul prezervativului si pentru ca am acest nodul la san, mi s-a dat Exluton.
Acum ma intreb daca sa mai iau sa nu Exluton, adica sa nu imi afecteze pe termen lung sanatatea (sa nu mai pot avea copii sau alte efecte destul de nasoale).
Daca ma puteti ajuta si pe mine cu un raspuns, eventual cam care sunt efectele Exlutonului in timp si daca mai exista si alt anticonceptional ca si Exlutonul (necombinat) pentru ca doar asa am eu voie sa iau.
Va multumesc mult.

Offline

 



#2 2008-06-03 09:07:29

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Exluton - pro si contra

Eu zic sa consulti un alt medic de planning, poti sa iei anticonceptionale combinate chiar daca ai noduli la san.

Offline

 

#3 2008-06-03 09:18:24

baciu_catalina7
Membru
Inregistrat: 2008-06-03
Mesaje: 2

Re: Exluton - pro si contra

Eu asa intelesesem de la doctora mea, dar bine ca mi-ai zis, o sa consult si alt medic de planing. Mersi mult

Offline

 

#4 2008-06-03 09:20:32

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Exluton - pro si contra

N-ai pt. ce. Daca esti din Bucuresti poti merge la doctoressa, si eu am noduli si iau AC combinate si mai sunt fete aici pe forum in aceeasi situatie smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.