homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Rana col uterin


#1 2007-02-08 18:26:11

analuy
New member
Inregistrat: 2007-02-08
Mesaje: 7

rana col uterin

am fost aztazi la un control ginecologic si un urma consultatiei dna doctor mi-a zis ca am o rana pe col si ca o sa fac testul papa nicolau in urma rezultatelor analizei secretiei.ce m-a speriat a fost faptul ca  a zis ca nu imi face acum testul pentru ca din cauza secretiei acide sa iasa prost testul si sa fac intai spalaturi cu ceai de galbenele si bicarbonat de sodiu si dupa tratament voi face testul papa nicolau.oare e grava aceasta rana si nu vrut sa ma sperie?nu am avut nici o durere pana acum si nici usturime.multumesc

Offline

 



#2 2007-02-08 18:49:44

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: rana col uterin

cauta pe forum despre rani..sunt o gramada de topicuri..vei observa ca f multe fete si femei s-au confruntat cu probleme asemanatoare...


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#3 2007-02-08 20:28:34

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: rana col uterin

dak era grava iti facea testul oricum. fa cum a zis ea si mergi dupa.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#4 2007-02-08 22:49:55

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: rana col uterin

eu_vreau a scris:

dak era grava iti facea testul oricum.

grava, nu gravida smile


Nobody home

Offline

 

#5 2007-02-09 16:10:06

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: rana col uterin

da....ups! smile


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-02-09 20:39:22

alina_90
Membru
Inregistrat: 2007-01-06
Mesaje: 4

Re: rana col uterin

am si eu o problema care ma macina deja de mult timp...o spun pe etape cred eu ca ma veti putea ajuta, voi fi enorm de recunoskatoare..
undeva la inceputul lui ianuarie am fost la un ginecolog si mi-au spus ca am gardnerella, m-am speriat grozav! am urmat o cura pe care mi-a prescris-o si evident si partenerul, dar in timp el fuse-se la doc si nu ii gasi-se nimic...a fost foarte ciudat fiindca nici eu shi nici el nu am umblat...//nu am avut relatii sexuale, sunt virgina dar el avu-se ultima data cu vreo 5 luni in urma si acelea datzi cu prezervativ si foarte atent!
am urmat cura impreuna chiar daca nu avea nimic....la mine s-a normalizat toul si nu-mi mai faceam griji cu toate ca a trebuit sa plec la doc sa ma consult inca o data....///s-a normalizat flora, secretziile normale...dar de la ceva timp in coace am observat ceva schimbari..e un pic mai mult decit intotdeauna....si iar ma pun pe ginduri...cu toate ca nu am nimic simptoame de ceva anormal....sau posibil nu am tratat pina la capat shi asta-mi da acum de shtire??
el zilele astea mai fuse-se la doc si totul e in regula...nustiu de unde puteam sa iau ceva...probabil incompatibilitate??si inhatzat chestii fiindca imunitatea...nu prea??
ajutatzi-ma!!!!

Offline

 

#7 2007-02-09 21:08:24

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: rana col uterin

alina..esti complet offtopic..posteaza mesajul unde consideri ca se incadreaza,in nici un caz la rana pe col
gardnerella deobicei se face din cauza igienei excesive...da un "cauta"pe forum cu cuvantul asta vei gasi multe topicuri

uite aici unde te poti uita: http://forum.anticonceptionale.ro/viewtopic.php?id=4869

Ultima oara a fost editat de puioanca (2007-02-09 21:14:45)


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#8 2007-02-12 12:33:48

alina_90
Membru
Inregistrat: 2007-01-06
Mesaje: 4

Re: rana col uterin

posibil...nu neg... sunt cam paranoica ce spune de igiena...//dar una nu intzeleg...oare a putut acea cura sa dea ceva...dezechilibru...??nu simt desconfort, mincarimi...ceva miros doar secretzii putzin mai abundente...oare ce o fi?
si inca ceva ...de ceva timp...vreo 2 saptamini...parca ma deranjeaza ceva straniu...peretele comun(vagin si rect)...putzin inflamat....// sad nebunesk...
ar putea reaparea gardnerella?? dar alte consecintze?

Offline

 

#9 2007-02-12 13:22:23

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: rana col uterin

alina....mergi la medic. Asigura-te insa mai intii ca nu e vorba de materiile fecale din rect pe care sa le palpezi tu acolo


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#10 2007-02-12 13:31:04

alina_90
Membru
Inregistrat: 2007-01-06
Mesaje: 4

Re: rana col uterin

pai ce o fi?? credetzi ca e ceva grav??
dar ce zice de eliminari vaginale?cind introduc degetul in vagin pai peretele din spate parca ar fi inflamat..sad si innebunesk...vreau sa ashtept ciclul...si dupa aia sa merg la un control...
ar fi ceva straniu..nu?

Offline

 

#11 2007-02-12 14:45:21

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: rana col uterin

alina_90 a scris:

cind introduc degetul in vagin pai peretele din spate parca ar fi inflamat..sad

si la mine e la fel, crek asa e normal sa fie


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#12 2007-02-13 13:47:16

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: rana col uterin

daca rectul e plin cu materii fecale el bombeaza in vagin. Ia introdu mina in vagin si palpeaza peretele ala dupa ce ai avut scaun...tot asa e????


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#13 2007-02-13 22:16:09

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: rana col uterin

cercetai zona si realizez k nu e peretele din spate bombat, ci cel din fata.


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#14 2007-02-14 10:16:10

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: rana col uterin

deadrose, e firesc, e vezica urinara acolo....dincolo de peretele ala...cu cit e mai plina cu atit peretele ala va fi mai bombat


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#15 2007-02-14 12:10:00

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: rana col uterin

multumesc de raspuns. m-am gandit eu k e ceva acolo da nu imi dadeam seama ce.


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.