homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Gradinite in Pitesti


#1 2008-08-29 21:20:45

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Gradinite in Pitesti

Am un baietel de 2 ani si 7 luni si vreau sa-l inscriu la o gradinita (particulara), am luat legatura cu Castelul Piticilor (Gavana), Piticot Barba Cot (Gavana), Motanul Incaltat (Trivale), insa nu m-am hotarat... daca ma poate ajuta cineva cu o informatie, as fi foarte recunoscatoare. Multumesc.

Offline

 



#2 2008-08-29 21:35:39

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Gradinite in Pitesti

daria_25 ai warn. ai mai postat o data aceeasi intrebare. e de ajuns intr-un singur loc. citeste regulile.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#3 2008-08-29 23:52:37

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Gradinite in Pitesti

La ,,discutii diverse" mi se spune sa postaz la ,,mamici", si apoi i-au warn...asta e

Offline

 

#4 2008-08-30 14:46:33

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Gradinite in Pitesti

dar daca postezi la mamici stergi la diverse. nu postezi peste tot - asta era ideea wink


mami de minuni hjarta

Offline

 

#5 2008-08-30 22:43:44

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Gradinite in Pitesti

nu m-am suparat, am uitat ca pot sterge eu singura...credeam ca se sterge automat sau sterg moderatorii.

Oricum gradi am gasit doua: una nou nouta cu personalul tanar, doar 3 ani experienta, au firma de catering...si cealalta care functioneaza de cativa ani si am auzit ca e buna, are multe reguli stricte...ex sa anunt cand copilul nu vine ca sa-l scada de la mancare, cand copilul e bolnav are carantina (un etaj intreg: educatoare, ingrijitoare, medic), fara suzeta, pampers etc...dar nu are locuri ptr dormit, sunt ocupate toate...si a zis ca-mi tine copilul in cazul asta doar pana la 13.00.  Eu oricum nu vroiam sa-l las pana seara ca e totusi mic, insa pe parcurs, da

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-08-30 23:23:52

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Gradinite in Pitesti

intereseaza-te in legatura cu firma aia de catering sa fie recomandata si de altii sau nu stiu...sor-mea a mers la o gradinita tot cu servicii de genul asta si s-au trezit intoxicati la un moment dat...


mami de minuni hjarta

Offline

 

#7 2008-08-31 11:46:02

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Gradinite in Pitesti

cea de-a doua gradinita ,,Castelul Piticilor", despre care am spus ca are reguli stricte nu are firma de catering, au bucatarie autorizata acolo in casa. Gradi arata super, practic e un castel...doar ca ma nelinisteste ca nu mai au patuturi...poate pe parcurs se elibereaza unul ca eu oricum nu-l las direct pana seara de la inceput.

Oricum o sa-l duc de la 1 octombrie ptr ca are de facut vaccinul luna asta + analizele care le cer la gradinita (exudat, IDR, coproparazitologic).

Ultima oara a fost editat de daria_25 (2008-08-31 11:47:31)

Offline

 

#8 2008-09-08 22:13:51

maria_d
Membru
Inregistrat: 2008-09-08
Mesaje: 1

Re: Gradinite in Pitesti

Eu am avut 2 ani copilul la casa cu pitici, si desi am avut intentia sa-l mut(grupa pregatitoare au facut-o in sala de mese,sistem catering ultimul an,nu se scadea hrana pe zilele de absenta,secretara care se ocupa de noi cind nu era ocupata cu fumatul ne  vorbea de sus ,etc)nu l-am mutat ptr ca se acomodase cu copiii.Despre ce urmeaza sa alegi cred ca iti pot da doar citeva sugestii:-NU sistem catering(mincare proasta si servita rece ptr ca sincer daca nu au bucatarie nu au nici bucatar ,nici conditii ptr servit masa)
-nu dormit in salile de clasa-spatii separate ptr tot
-cereti referinte la inspectorat despre calificarea cadrelor din gradinite(eu nu am fost multumita de educatoare si nici de mat.didactice)
Despre gradinitele porezentate nu stiu mare lucru(la Castelul Piticilor ii fac ziua copilului meu in oct de 2 ani -super locatia)iar despre celelalte ,sincer,nu stiu nimic.Oricum,bafta!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.