homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Rugaminte din suflet


#1 2007-03-02 11:21:05

monicutzza05
New member
Inregistrat: 2006-09-12
Mesaje: 8

rugaminte din suflet

buna .am mai scris pe aces forum prin octombrie anul trecut unde am precizat ca sunt bulimica,fac psihoterapie si iau microgynon pt a-mi venii menstruatia,eu avand din cauza bolii amenoree.menstruatia mi-a venit dar datirita poftei mari de mancare pe care mi-a dat-o microgynonul am avut iar episoade bulimice.Trebuia sa fac tratament 3 luni ,am renuntat si astfel nici ciclu apoi nu mi-a mai venit.saptamana trecuta am luat orgametril dar tot nu mi-a venit iar doctora mi-a zis ca-mi va da novinette.intrebarea mea este:eu alerg prin parc 45 de minute,este posibil ca alergatul sa faca sa nu-mi vina ciclu pt ca am citit undeva ca se pierd estrogeni(nu stiu nu sunt in tema),pot sa alerg cat timp iau novinettul si o a doua intrebare :daca iau spirulina pt a nu-mi mai da pofta de mancare interactioneaza cu novinettul.ma scuzati pt atata scris dar sincer nu mai stiu cui sa ma adresez,stiu ca problema mea este psihologica dar as vrea sa rezov si cu amenoreea.scuzati-ma inca o data

Offline

 



#2 2007-03-02 12:11:00

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: rugaminte din suflet

poti alerga linistita, nu din cauza ca alergi nu ai menstruatie. Poti continua sa alergi si cind iei contraceptive.
Ia si spirulina, la fel de linistita, nu scade efectul pastilelor contraceptive


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-03-02 17:13:38

antigona
Full member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 166

Re: rugaminte din suflet

eu am citit pe diverse site-uri ca  efortul fizic deosebit poate fi una dintre cauzele amenoreei. dar cred ca asta e valabil doar daca nu esti in perioada de administrare AC

Ultima oara a fost editat de antigona (2007-03-02 17:14:29)

Offline

 

#4 2007-03-02 19:02:17

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: rugaminte din suflet

sportul ar trebui sa faca bine ...si sa te "regleze" cat de cat ... deci nu as vedea dc asta ar fi cauza pt  lipsa menstruatiei


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#5 2007-03-03 10:32:23

monicutzza05
New member
Inregistrat: 2006-09-12
Mesaje: 8

Re: rugaminte din suflet

multumesc din suflet si data trecuta m-ati ajutat.dumnezeu sa va dea sanatate

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-03 12:02:25

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: rugaminte din suflet

spor la treaba (la alergat tongue )


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#7 2007-03-05 11:36:49

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: rugaminte din suflet

efortul fizic deosebit poate determina amenoree, insa alergatul, atit cit alearga monicutza, nu e efort fizic deosebit....nu face performanta


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.