homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Secretie normala ?


#1 2008-09-24 22:12:45

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Secretie normala ?

Buna seara, draga mamici ! Postez in numele surorii mele:

Baietelul meu are 2 ani si 2 luni si este circumscris de la nastere. Nu a avut nici un fel de probleme timp de 2 ani.Acum 2 saptamani am observat 2 puncte albe la baza "capului", pe zona circumciziei; unul mai mare si unul mai mic. Unul din puncte a devenit ca o gaura de acnee, deschisa, cu diametrul de aprox. 1mm.  Din acea gaurica are o secretie alba, prea multa ca sa fie "branza" pentru ca nu ar fi ingrijit cum trebuie, ceea ce nu e cazul. Doctorul pediatru a spus ca e normal si ca e doar putin iritat,si ca trebuie dat cu tetraciclina pana se vindeca(pielea e putin rosie/iritata). Nu mi se pare normal insa sa aiba gaurica aceea. Orice raspuns m-ar ajuta. Multumesc !

Care dintre voi aveti idee cam despre ce ar fi vorba, va rog sa postati orice parere !! neutral

Offline

 



#2 2008-09-25 09:17:52

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Secretie normala ?

a facut vreun tratament in ultima vreme?


mami de minuni hjarta

Offline

 

#3 2008-09-25 10:25:32

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: Secretie normala ?

sora mea mi-a mai spus ca i-a schimbat de curand scutecele..de la Pampers la nu stiu ce marca mai ieftina....si cam de 2 saptamani cica..dar acuma nu stie ce sa creada...a trecut iar la Pampers si iar a inceput secretia..
de tratament nu am auzit nimic sa fi facut..iar medicul pediatru a rasuflat linistit cand a vazut ca nu secretia nu vine din canalul pe unde face shushu....si ca nu are febra..eu tind sa cred ca e vreun furuncul mic..

Offline

 

#4 2008-09-25 10:31:22

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Secretie normala ?

un furuncul doare


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.