homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Restaurante


#1 2007-03-06 13:04:58

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Restaurante

Haideti sa vorbim despre restaurante! Care v-a ramas la inima? Ca mancare buna, atmosfera etc...
Mie, de exemplu, mi-a placut Four Seasons, cu specific libanez. Este intim, mancare super, preturi moderate. Fara rezervare nu prea ai sanse sa gasesti (au vreo 5 mese). Mi-a mai placut Marele Zid, in Piata Sfatului in Brasov (mancare super buna, si muuuuuuuuuulta, dar pacate de fiecare data cand am fost, nu prea aveau cine stie ce clienti; ma gandesc ca daca ar fi fost in Bucuresti ar fi avut mai multi clienti).
Astept pareri!


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 



#2 2007-03-06 13:42:36

Danut
Sr. member
De la: Around the world - Cruising
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 1325

Re: Restaurante

Mie mi-a placut Sushi Circle din Aquapark (Bratislava)! Iubesc sushi!!!

Offline

 

#3 2007-03-06 14:07:16

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: Restaurante

din bucuresti ador "city grill" si "la mama"...se mananca ff bine...si prin otopeni mai este un restaurant "la iancu" si acolo salata greceasca este criminal de buna:)...scuzati-mi expresia


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#4 2007-03-07 00:26:52

persifona
Vizitator

Re: Restaurante

Pai mie mi-au placut.. restaurantul BUCEGI din PARAUL RECE, FOUR SEASONS si CUCINA ITALIANA si MARGARITA'S CAFE din Jupiter, Terasa PERLA din NEPTUN (inspre Olimp), MILIA din Campina, HANS langa RM. VALCEA, TAVERNA din GIURGIU si BAR-BAR (desi nu e numai restaurant) din BUCURESTI (pe straduta de langa British Council).

Ultima oara a fost editat de persifona (2007-03-07 00:27:33)

 

#5 2007-03-07 11:24:39

mildangel2006
Full member
Inregistrat: 2006-11-06
Mesaje: 242

Re: Restaurante

pizzeria "cuptorul cu lemne (clubul caricaturistilor)", pe langa pro tv-Bucuresti. e delicioasa-cea mai buna din cate am papat- si bine facuta oricati clienti ar avea. astepti mai mult daca e aglomeratie, dar merita. si preturile sunt ca peste tot.
pizzeria "Bugsy" din Militari, pe aceeasi strada cu fostul Sheriff's-bld. iuliu maniu 59. si acolo au pizza buna.
mai e P2x din regie au intrare comuna 2 camine, parca  P21  era numele. dar sa nu nimeriti cand  e aglomerat ca vi se da coca, nu pizza, atat de putin o lasa.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-07 11:30:52

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Restaurante

pizzeria "cuptorul cu lemne" e ok(am fost si eu de vreo 2 ori ca mi-e aproape de casa)...e o circiuma care imi place tare, pe linga primaria sector 1, insa nu stiu cum o cheama, noi ii spunem la catalin(ca asa il cheama pe patron)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#7 2007-03-07 13:30:04

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

Re: Restaurante

eu sunt innebunita dupa Hard Rock din drumu' taberei......pizza extra, paste la fel....


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 

#8 2007-03-07 13:36:51

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Restaurante

cel mai mult mi a placut restaurantul Cirano (oradea)...pana acolo n am mai mancat niciodata supa'n pita tongue


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#9 2007-03-07 20:55:34

valy 77
Full member
Inregistrat: 2007-02-19
Mesaje: 117

Re: Restaurante

eu nu sunt pretentioasa la mancare. ma duc la mall in Vitan si urc la restaurante sus si de acolo poti sa-ti alegi ce vrei sunt multe autoserviri eu numai de acolo mananc ca nu-mi place sa stau o ora la masa sa astept sa-mi aduca ospatarul. ma duc si-mi aleg ce vreau eu si e si mai ieftin. dar foarte des imi iau o salata de la Spring Time este din orez fiert cu ardei gras alune rosii si patrunjel. imi place f mult. este un restaurant Ancuta se numeste si acolo au mancaruri de casa si-mi iau si de acolo ceva din legume sau salam de biscuiti. imi place f mult pizza vegetariana si are tot acolo pizza cu brocoli e delicioasa sau clatite cu gem sau cu ciocolata si multe altele...

Offline

 

#10 2007-03-07 21:31:07

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Restaurante

hmm..mie imi place foarte mult la Cafeneaua actorilor (super huge salata si au si pizza buna) nu prea mananc in oras,mai mult ies la cafea sau suc..imi plac cafenelele de pe lipscani,de fapt imi place tot lipscaniul big_smile si mai e o cafenea...hmm...cum ii zikea...imi sta pe limba,ma rog..va zik yo.. si tot din zona mai imi place amsterdam..souper..


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#11 2007-04-20 11:04:23

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: Restaurante

Am fost luni la Taverna Sarbului, impreuna cu prietenul si parintii mei. E super tare restaurantul. Mancare foarte buna, destule sortimente, dar fooooooooooooooooarte multa. Este imposibil sa mananci tot ce iti aduce in farfurie. Noroc ca mai dau si la pachet. Preturile sunt rezonabile, mai ales la cata mancare iti aduc... Va recomand restaurantul din toata inima!


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#12 2007-04-20 11:29:48

anda23
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-12
Mesaje: 556

Re: Restaurante

Si eu am fost la Taverna Sarbului dar nu am fost asa super incantata. mancarea a fost buna (dar nu m-a dat pe spate) iar preturile mi s-au parut cam piperate. Poate nu am stiut eu ce sa-mi iau tongue
Din Bucuresti, mi-a placut ff mult restaurantul Picadilly, pe unde va pe langa Piata Alba Iulia (dar prin spatele blocurilor). Orice am mancat acolo a fost super delicios.
De asemenea, m-a uimit mancarea de la Ikea (magazinul , nu prea ). Ieftina, buna si altfel.
Pofta buna!

Ultima oara a fost editat de anda23 (2007-04-20 11:30:29)

Offline

 

#13 2007-11-28 15:35:10

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: Restaurante

Am mai descoperit un restaurant cu mancare foarte buna - Siam pe Mihai Eminescu. Au mancare thailandeza. Foarte buna, un gust deosebit (eu am mancat pui cu caju si mi-a placut mult de tot), preturi rezonabile. Vi-l recomand!


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#14 2007-11-28 16:15:08

CrisTiNa Tikale
Hero member
De la: mine pt voi
Inregistrat: 2007-08-07
Mesaje: 4058

Re: Restaurante

restaurantul ''La mama"


Fiecare zi e un nou inceput !!!   

hjarta  Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine   hjarta

Offline

 

#15 2007-11-28 16:29:42

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: Restaurante

CrisTiNa Tikale a scris:

restaurantul ''La mama"

si eu recomand acest restaurant wink


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#16 2007-11-28 18:35:47

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: Restaurante

Eu am fost incantata de Taverna Sarbului (si aici la Bucuresti si la Sinaia) , Trattoria , (recomand Pollo Italiana) si La Cucina de Albert sau ceva de genu la mare la Costinesti tongue unde e mancarea f proaspata si delicioasa, La Mama..si..nu mai stiu acum big_smile

Offline

 

#17 2007-11-28 18:36:56

brunetzik
Insomniac member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 7332

Re: Restaurante

in cluj casa piratilor, e super buna mancarea


dragostea este ceea ce tine doi oameni impreuna.......dragostea este o boala fara de care nu poti fi sanatos

Offline

 

#18 2007-11-29 17:03:29

@dana23
Full member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2007-09-22
Mesaje: 345

Re: Restaurante

traffic pub-bucuresti......e chiar tare.....


Singurul lucru mai rau decat sa fii vorbit pe la spate este acela sa fii ignorat total...(Oscar Wilde)   

inlove hjarta

Offline

 

#19 2007-11-29 17:07:17

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: Restaurante

mie-mi place la camelot.. au un pui kiev de o iau razna... nu ma mai satur..

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.